Vuslat dergisinden Ebu Hanife dosyası

Vuslat dergisi, Kasım 2016 tarihli 185. sayısında “İmam Ebu Hanife Özel” dosyasıyla okuyucusunun karşısına çıktı.

Vuslat dergisinden Ebu Hanife dosyası

Eğitim kültür ve düşünce dergisi Vuslat,  gelenek haline getirdiği özel dosyalara bir yenisini daha ekledi. Genel yayın yönetmeni İlhami Pınar ve editör Ziya Gündüz’ün yönetiminde çıkan dergi, Kasım 2016 tarihli 185. sayısında “İmam Ebu Hanife Özel” dosyasıyla okuyucusunun karşısına çıktı.

Dosyada şu başlıklar yer alıyor: “İmam Ebu Hanîfe’nin Hayatı”, “Ebu Hanîfe’nin Akıl ve Vahiy Anlayışı”, “Ebu Hanîfe ve Hadis”, “Şeyhu’l Muhaddisin İmam Ebu Hanîfe”,  "İmam-ı A'zam Ebu Hanîfe Müsnedi’nden Bazı Hadis-i Şeriflerin Değerlendirilmesi”, “İmâm-ı A’zam Ebu Hanîfe’nin Fıkhî Metodolojisi”, “Ebu Hanîfe ve Ehl-i Hadisin Sünnet Anlayışlarındaki Temel Farklar”, “Ebu Hanîfe’de ‘İnsan Davranışı’ ve Kur’an Mesajı”, “En Faziletli Cihadın Mücahidi: Şehid İmam-ı A'zam Ebu Hanîfe”, “Ebu Hanîfe İle İlgili Müspet ve Menfi Rivayetlerin Değerlendirilmesi”, “Ebu Hanîfe’nin Fikhi Yöntemi ve Bunun Sonraki Dönem Usûl Düşüncesine Etkileri”, “Ebu Hanife’nin Kur’an-ı Kerim’e Dair Görüşleri”, “Ebu Hanife'nin Usûl Anlayışında Sünnet”, “Ebu Hanife’nin Düşüncesinin Karakteristik Özellikleri”, “İmam-ı Azam Ebû Hanife’nin Örnek Ahlâkı”, “İmam Ebu Hanife ve Muhalefet”.

Dergide yazısı olan yazarlar şöyle: Doç. Dr. Soner Duman, Prof. Dr. Vecdi Akyüz, Prof. Dr. Faruk Beşer, Prof. Dr. - İsmail Hakkı Ünal,  Prof. Dr. Ramazan Altıntaş,  Prof. Dr. Mustafa Ünver,  Prof. Dr. Ahmet Ünsal,  Doç. Dr. İshak Emin Aktepe, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öztoprak, Yrd. Doç. Dr. Ali Duman, Yrd. Doç. Dr. Metin Yiğit, Dr. Ali Pekcan, Hüsnü Aktaş, Abdullah Dâi, Mustafa Çelik, Süleyman Gülek, Fatih Oruç, Seyfulislam Çapanoğlu, Muhammed İslâmoğlu, İlhami Pınar, Ziya Gündüz…

Dergi hakkında detaylı bilgi için: 0 (216) 612 78 22

www.vuslatdergisi.com  

Yayın Tarihi: 28 Ekim 2016 Cuma 11:49 Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 11:49
banner25
YORUM EKLE

banner26