Vefat eden 6 yazara vefa

Sanatalemi.net, daha önce sitede köşe yazarlığı yapan vefat etmiş altı yazarı için ortak bir edebiyat yarışması düzenliyor.

Vefat eden 6 yazara vefa

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’ne bağlı olarak yayın yapan Sanatalemi.net, daha önce sitede köşe yazarlığı yapan vefat etmiş altı yazarı için ortak bir edebiyat yarışması düzenliyor. Makale, Hâtıra, Köşe Yazısı, Deneme, Şiir ve Hikâye dallarında açılan yarışma, Abdurrahim Balcıoğlu, Ahmed Yüksel Özemre, Ergun Göze, Hamit Can, Olcay Yazıcı ve Ümit Fehmi Sorgunlu adına yapılıyor. Geçen yıl başlayan ve her yıl tekrarlanan yarışma ile hem yazarların adının yaşatılması, hem de genç edebiyatçıların teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Yarışmacılar sadece bir dalda ve yalnızca bir eserle yarışmaya iştirak edebilecekler. Son katılma tarihi 10 Ekim 2012. Sonuçlar 20 Ekim’de açıklanacak, ödül töreni ise 31 Ekim 2012 tarihinde yapılacak. Yarışmayla ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin yarisma.sanatalemi@gmail.com adresine yazmaları gerekiyor. Sanatalemi.net 2. Edebiyat Yarışması’nın kategorileri şöyle: Makale (Abdurrahim Balcıoğlu), Hâtıra (Ahmed Yüksel Özemre), Köşe Yazısı (Ergun Göze), Deneme (Hamit Can), Şiir (Olcay Yazıcı), Hikâye (Ümit Fehmi Sorgunlu)

Başından beri güçlü bir yazar kadrosuna sahip olan sitede, daha önce Sanatalemi’nde yer alan, vefat etmiş altı yazar adına açılacak edebiyat yarışmasına sadece amatörler ile kitabı bulunmayan şair ve yazarlar katılabilecek. Edebiyat yarışmasına iştirak etmek isteyenler, eserlerini elektronik posta ile yarisma.sanatalemi@gmail.com elektronik posta adresine gönderebilecekler. Arzu edenler ise normal mektup adresine (Edebiyat Yarışması, ESKADER, Cağaloğlu, Alemdar Mahallesi, Çatalçeşme Sokağı, İmamoğlu İşhanı, No: 4-8 Fatih-İstanbul) yazı ve şiirlerini yollayabilecekler. Yarışmacıların, yazıların başına hangi türde katılmak istediklerini, açık posta adresleri ile diğer iletişim bilgilerini belirtmeleri gerekiyor. 10 Ekim 2012 tarihine kadar gönderilmesi gereken eserler, Sanatalemi.net yazarları ve ESKADER yöneticilerinden oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Seçilen edebî çalışmalar, daha sonra Sanatalemi.net’te yayımlanacak. Her türde birinci, ikinci ve üçüncü seçilecek eserler ile mansiyona kalacak çalışmalar, 20 Ekim 2012 tarihinde açıklanacak. Özel ödüllerle, vefat etmiş yazarların eserlerinin dereceye girenlere armağan edileceği yarışmanın ödül töreni, 31 Ekim 2012 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması’yla ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, 0 (212) 5112323 ile 0 (212) 5112324 numaralı telefonları aramaları veya www.sanatalemi.net sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. Elektronik posta adresimiz: yarisma.sanatalemi@gmail.com

 

Bünyamin Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2012, 01:24
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13