Vakti kuşanan adamı dinleyeceğiz!

Cumartesi saat 16:00'da İstanbullular bu konuşmayı kaçırmayacaklar!

Vakti kuşanan adamı dinleyeceğiz!

"Atasoy Ağabey".. Onun böyle anıldığını duyduk büyüklerden. 80'li yıllardaki üniversiteli gençler de, 90lı yıllar da, 2000li yılların gençleri de ondan "Ağabey" diye bahsediyordu. Sanat dünyamızla düşünce dünyamızın ve hareket dünyamızın ayrışması, birbirinden uzaklaşması sonucu bohem, bireysel sanatçılar, ufuksuz aktivistler, donuk, mukallid düşünce dünyamızın isimleri 2000lerde onu "matah" bulmadılar. Akademi dünyamız ise resmi ideolojinin hapsinden çok da şikayetçi değildi zaten.

Atasoy Müftüoğlu'nun farkında bir akademisyen... İşte böyle akademisyenlerin bulunduğu bir üniversite özgür üniversite olmaya başlamıştır demek.

İşte şimdi de nitelik adına ne varsa onlardan kopartılmaya çalışıldığının farkında olan gençler, yeni isimleri ile Mavera Gençlik Hareketi, yani 2010'ların gençleri Atasoy Müftüoğlu'nu bir konuşmaya davet etti.

Atasoy Müftüoğlu tedavisi sebebi ile bir süredir İstanbul'da. Onun bereketli, feyizli sohbetini bilenler, Eskişehir'e sırf o bereket için önceden gitmiş olanlar da, onu ilk defa görecek olanlar da bu güzel, onurlu, izzetli adamı hissedebilme imkanını yaşayacaklar bu güzel konuşma ile... 

Mavera Gençlik Hareketinin ricasını kırmayan değerli Atasoy Ağabeyi dinleyebilmek güzel olacak. Kim bilir ne kapılar açılacak o gün...

19 Şubat saat 16:00'yı kaydetmeyi unutmuyoruz!

Sultanahmet'te Kızlaağası Medresesi..

 

Fatma Ünal haber verdiatasoy müftüoğlu tyb'de.jpg

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2011, 17:09
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbuler
istanbuler - 9 yıl Önce

haber verdiğiniz için çok teşekkürler, zira daha önce sonradan duymuşluğumuz olmuştu atasoy hocanın istanbul da bir etkinlikte olduğunu.
mutlaka gelmeye çalışacağım bu arada etkinlikte bir tanışma, buluşma ortamı olmasını umaraım.

banner19

banner13

banner26