Vakt-i Sükut'un yeni sayısı çıktı

Vakt-i Sükût dergisi, 4.sayısı ile okurlarıyla buluştu

Vakt-i Sükut'un yeni sayısı çıktı

Vakt-i Sükût dergisi, 4.sayısı ile okurlarıyla buluştu. “Sükût Et! Kopsun Kıyamet!” sloganıyla yola çıkan Vakt-i Sükût kültür, sanat ve edebiyat dergisi Ağustos-Eylül sayısında kapak konusu olarak “kapı” konusu ile “Açalım Muhabbet Kapılarını Sonuna Kadar” dedi.

Vakt-i Sükût dergisi bu sayısında aşkı haykıran şair Cemal Safi ile yapmış olduğu söyleşi ile de okuyucularına sürpriz yapmış oldu. Derginin arka kapağında da üstad Cemal Safi’nin “Kitabını Yazdım Ben Bu Denizin” adlı şiiri yayımlandı. Bu sayıda yine dünyaca ünlü Kırgız şair Turganbek Cunuşaliyev’in “Üzülürüm” adlı şiirinin çevirisi de yayımlandı.

Vakt-i Sükût Dergisinin Ağustos-Eylül sayısındaki yazar ve şairler şu isimlerden oluştu

Hasan Ejderha - Yere Üflemek, Memduh Atalay - Bir Memleket Özlüyorum, Bestami Yazgan - Aklın Boynu Bükülür, Tayyib Atmaca – Yalnızlık, Şeyhşamil Ejderha - Refikim ve Rakibim, Hasan Fahri Tan – Kapı, Saliha Güngör - Susmanın Kusuru, Kadir Erdoğan – Gel, Gazi Balci - Kırk Kapısı, Ejder Turan - Bir Yudum Karanlık, Mustafa Mete Yeşiloğlu - Bestelenmemiş Bir Şarkı, Ahmet Menteş - Derman Sızım, Rabia Çabukol - Hücreleme Bakış, Mehmet Yıkılmaz - Varlık ve Toprak, Kadir Soydan -Kapı(l)dım Kapanmayı Dilerken, Adem Tokaç – Ötelerden, Murat Mahya Gürses – Birileri, Muhammet İbrahim Balcı- Bir Alem, Bir Elem, Ali Parlak – Çiy, Osman Aytekin - Sevgi Çiçekleri, Hasan Konç - Bu Kapıdan Gir de Gör, Hüseyin Üstüntaş - And Olsun, Şule Şahintepe- Ah Mine-l Aşk, Bekir Fuat–Yol, Abdulkadir Şahin- Huzursuz Bir Düşünür "Cemil Meriç", Güven Fatsa - Leyla Kapısı, Adem Çavuşoğlu - Hiçinci Şahıs, Muhammed Emin Metin – Afra, Nursel Tülüce - En Olmadık Adama Sordum, Çetin İdem - Kuş Misali, Rabia Barış- Hâlâ Şair Olamadım, Seda Kuru - Hayat Not(a)ları, Murat Arıcı - Sükût-ı Hayal, Ülkü Güven - Senin Şakağına Düştüm İlkin, Dursun Bulut - Merhaba Gülüm, Feruz Arslan - Edebi/yat, Abdulbari Karabeyeser - Ah Aşkı Anlayabilsek, Kevser Kılnç - Bir Garip Yolcu/ Bir Garip Hancı, Muhammed İsa Öztürk- Gecenin Gözbebekleridir rüya, Nermin Karakurt – Şehidim, Nida Gülen - Bir Şair, Mustafa Kul - Aç Kapını, Şahin Şanal - $ € ₺, İbrahim Türkhan - Çeviri Şiir: Üzülürüm (Şair Turganbek Cunuşaliyev)

İletişi: www.sukutdergisi.com

sukutdergisi@hotmail.com

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 10:35
YORUM EKLE

banner19