V. Öğretmenim Sempozyumu Üsküdar'da

1 Aralık Pazar günü gerçekleşecek Öğretmenim Sempozyumuna Mehmet Akif Ersoy’un amcazadesinin torunu Kosovalı İsa Mulaj’da katılacak.

V. Öğretmenim Sempozyumu Üsküdar'da

1 Aralık 2013 Pazar günü 09.30’da Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde V. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu gerçekleştirilecek. Açılış ve protokol konuşmaları ile başlayacak olan sempozyuma Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden konuşmacılar ve yüzlerce öğretmen katılacak.

Bu konuşmacılardan biri de Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un amcazadesinin torunu olan İsa Mulaj olacak. İsa Mulaj ‘Balkan Eğitim Sistemlerinde Çok Kültürlülükten Kaynaklanan Sorunlar ve Türkiye İçin Öneriler: Mehmet Akif Ersoy, Kosova’daki Arnavutça Tarih ve Edebiyat Kitapları’ konulu bir konferans verevek.

İsa Mulaj’a göre Arnavut tarih ve edebiyatı kasıtlı ya da cehaletten kaynaklanarak neredeyse hepsinden, hem çalışmalarından hem de yazılarından Mehmet Akiften söz etmemekte. İsa Mulaj’nın bu konuları ele alması bekleniyor.

İsa Mulaj’nın son zamanlarda Akif'in Dedesi tarafından Suşisa köyünde yaptırılmış olan ve babası Tahir Efendi'nin de bir süre imamlık yaptığı cami. Türkiye hükümetinin camiyi yaptırmak üzere çalışmalar yapmakta.

Öncü Eğitimciler Derneği Başkanı Gökhan Erenoğlu sempozyumun açılış konuşmasını yapacak. Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin’in, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın da sempozyumun açılışında birer selamlama konuşması yapması beklenmektedir.

Sempozyum öncesi öğretmenlere yönelik düzenlenen “Toplumsal Barışa Doğru” ve “Dershaneler ve Milli Eğitimimizin Geleceği” konulu anketlerin sonuçları dinleyicilerle paylaşılacak.

Sempozyumda, Değerler Eğitimi ve Karakterli Bireyler, Etik Çocuk - Değerler Eğitimi İçin Bir Kılavuz Denemesi, Değerler Eğitimi Projesi Anketi Sonuçları: Öğretmenler Okullarda Hangi Değerlerin Öne Çıkarılmasını İstiyor?, İnsani Değerler Eğitimi Programı, Bir Tanışma Eylemi: Güvercin Kanatlı Mektuplar, Ders Kitaplarında Alevilik-Sünnilik Arasında Sağlanan Uzlaşmanın Toplumsal Barışa Katkısı, Ders Kitaplarındaki Ötekileştirici Unsurlar, Bir Davranış Modeli: Barış,  Din ve Değerler Eğitiminin Toplumsal Barışa Katkısı, Yunus’un Diliyle Mevlânâ’nın Eliyle Yesevi’nin Gönlüyle Eğitim Yapmak, Herkesle Barışık, Evrensel Değerlere Bağlı Bir Neslin İnşası - Çözüm Sürecinde “Okul”u Yeniden Tasarlamak,  Aynı Toprağın Farklı Ezgileri, Evvel Zaman İçinde Bayramlar, 2019 Samsun Eğitim Vizyonu Kapsamında “İlkadım’ın Öğrenen Lider Öğretmenleri” Projesi gibi birçok konu ele alınacak.

Herkese açık olan sempozyuma katılanlara katılım belgesi verilecektir. Sempozyuma Öncü Eğitimciler Derneğinin internet sitesi üzerinden de başvuru yapmak mümkündür.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.oncuegitimciler.org.tr/sayfa.php?id=116

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2013, 00:50
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26