Uzaktaki Yakınlar

Afrika'ya ne kadar yakınız? Bir fotoğraf sergisiyle daha da yakınlaşalım.

Uzaktaki Yakınlar
Sevim Genç
Sevim Genç

Farklı coğrafyalardaki yaşantıların evrensel bir dil olan fotoğraf aracılığıyla diğer kültürlere tanıtılması ve kültürler arası etkileşimin arttırılmasındaki etkisi yadsınılamaz.

Bu anlamda Sevim Genç’in Sudan-Darfur, Mali-Bamako, Nijer -Tessaoua,  Pakistan-Multan bölgelerinde çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Uzaktaki Yakınlar’ sergisi bize mekânsal olarak uzak olan ama özde aynı değerleri taşıyan yakınlarımızın gündelik yaşantılarından kesitler sunmakta.

1-13 Şubat 2011 arası açık olan sergi Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezinde gerçekleşecek ve sergideki fotoğraflar aynı zamanda belirli bir ücret karşılığında satılarak elde edilen gelir söz konusu ülkelere sağlık yardımı olarak geri dönecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
asadullah hamdard
asadullah hamdard - 12 yıl Önce

Türkiye gibi cennet ülkeden ta oralara gidip, her adım attığımızda açlık, sefalet ve tehlikelerle karşılaşılabileceklerini bile bile oralara yardım götürmeyi, allahın kullarına yardımcı olmayı hedefleyen ve bunlara aracı olan her kesi tebrik ediyorum. müvaffakiyetinizin devamını yüce rabtan niyaz ederim.

üzeyr dilki
üzeyr dilki - 12 yıl Önce

bu güzel sergi ile bizleri o diyarlara götürdüğünüz ve rengi,dili,kültürü ne olursa olsun insanın değerini hatırlattığınız için sizi tebrik ederim.bu yolda gelecek çalışmalarınzda başarılar dilerim.

züleyha dilki
züleyha dilki - 12 yıl Önce

mesafelere ve sıkıntılara aldırmadan yardım etmek,insana hak ettiği değeri vermek şuuruyla o diyarlara gittiğiniz ve bu sergi ile yönümüzü oraya çevirdiğiniz.gözümüzdeki,gönlümüzdeki perdeyi kaldırdığınız için çok teşekkürler.Rabbim yar ve yardımcınız olsun..

uzaktakiler!!
uzaktakiler!! - 12 yıl Önce

gözümüzü gönlümüzü açtınız,
artık rahat uyuyamayacağız,
biz de varız,
biz de gideceğiz,
her zaman
yanınızdayız
tebrikler ve teşekkürler