Ustalarla çıraklar buluştu

Geleneksel Sanatlar Akademisi, “Ustalarla Buluşma” adlı sergi ile kapılarını sanatseverlere açtı. Sergi, 20 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.

Ustalarla çıraklar buluştu

Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi, 'Ustalarla Buluşma' adlı sergi ile kapılarını sanatseverlere açtı.

Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Cilt, Çini, Katı, Bilimsel Bitki İllüstrasyonu ve Kaligrafi alanlarının en iyi ustalarını akademi çatısı altında buluşturan sergi, 20 Ekim tarihine dek, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezinde ziyaret edilebilir.

14 Ayrı dalda ders verilecek

Akademi süresince, Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Cilt, Çini, Katı, Kalemişi, Bilimsel Bitki İllüstrasyonu, Kağıt Restorasyonu, Temel Sanat Eğitimi, Kaligrafi, Osmanlıca ve Arapça olmak üzere 14 ayrı dalda ders verilecek. Usta-çırak ilişkisine yeni bir bakış açısı getiren Geleneksel Sanatlar Akademisi'nin danışman ustaları ise şunlar: Hat sanatında Davud Bektaş, Tezhip ve Kalemişi sanatında Semih İrteş, Minyatür sanatında Taner Alakuş, Ebru sanatında Alparslan Babaoğlu, Cilt sanatında İslam Seçen, Katı sanatında Dürdane Ünver, Çini sanatında Latife Aktan Özel ve Osmanlıca dersinde Nevzat Kaya.

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2013, 20:44
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13