Ustalar, tecrübelerini paylaşacak

Basın Yayın Birliği ayda bir kez, sektöre emek vermiş, bir meslek büyüğüyle sohbet toplantısı düzenliyor. İlk toplantı 22 Şubat’ta.

Ustalar, tecrübelerini paylaşacak

Basın Yayın Birliği yeni bir etkinliğe imza atıyor. Birlik, bundan böyle ayda bir kez, sektöre emek vermiş, uzun yıllar boyunca yaptığı çalışmalar ve ortaya koyduğu eserlerle “usta” vasfını kazanmış bir meslek büyüğüyle sohbet toplantısı düzenleyecek. Böylelikle yayıncılık ustalarının sahip oldukları mesleki birikim ve tecrübelerden, halefi olan yayıncı meslektaşlarının yararlanmasına fırsat verecek bu toplantılarla sektörün geçmişi ve bugünü üzerine değerlendirmelerde bulunup geleceğe yönelik ufuklar oluşmasına katkıda bulunulacak.

Bu toplantılarda konuşulanlar görüntülü olarak kayda alınacak, deşifre metinleri daha sonra Basın Yayın Birliğinin internet sitesinden yayımlanacak. Ayrıca daha sonra da yayımlanacak. Böylelikle Türkiye’de yayıncılık sektörü kendi serüvenini kendisi kaleme alacak ve kendi tarihini bizzat kendisi yazmış olacak. Tecrübeler, hatıralar, birikimler derlenip kayda geçirilerek, gelecek nesillere aktarılacak.

İlk sohbet İnsan yayınlarının ve İnsan Kitap’ın kurucusu Sayın İlhan Akıncı ile 22 Şubat 2012 Çarşamba günü, saat 18.00’de İnsan Kitap’ın İstiklal Caddesi’ndeki mekânında gerçekleştirilecek.

Adres: İnsan Kitap / İstiklal Cad. No: 96, Taksim, Beyoğlu, İstanbul (Galatasaray Lisesi Karşısı)

e-posta: bilgi@basyaybir.org

Web: www.basyaybir.org

 

Meryem Uçar haber verdi

Yayın Tarihi: 20 Şubat 2012 Pazartesi 20:39 Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2012, 23:13
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26