Üstad Nuri Pakdil Malatya'da

Malatya Kitap Fuarı, yeni belediye binası yanında 1 Mayıs Salı günü Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı bir törenle açılıyor.

Üstad Nuri Pakdil Malatya'da

Malatya Valiliği tarafından düzenlenen Malatya Kitap Fuarı, yeni belediye binası yanında 1 Mayıs Salı günü Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı bir törenle açılıyor.

Malatya Valisi Ulvi Saran’ın himayesinde düzenlenen kitap fuarına İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinden 100’ün üzerinde seçkin yayınevinin katılacağı öğrenildi. Fuar kapsamında çok sayıda şair ve yazar Malatya’yı ziyaret ederek söyleşi ve konferanslar verecek okurlarıyla buluşacaklar. 6 Mayıs’a kadar sürecek fuar her gün sabah saat 10.00’dan akşam 22.00’ye kadar açık olacak.

Pakdil Fotoğrafları Sergisi

Öte yandan fuar kapsamında şair ve fotoğraf sanatçısı Necip Evlice tarafından hazırlanan “Edebiyat Eylemi ve Nuri Pakdil” temalı bir de fotoğraf sergisi açılacak. Malatyapark AVM’deki serginin açılışının da Salı günü yine Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ve Malatya Valisi Ulvi Saran tarafından yapılması bekleniyor.

Malatya’daki kitap fuarında bir ilk de yaşanacak. Diriliş Yayınları tarafından yayınlanan Sezai Karakoç’un eserleriyle Edebiyat Dergisi Yayınlarınca yayınlanan Nuri Pakdil’in eserleri fuarda okuyucularıyla buluşacak.

Fuar kapsamında çeşitli kültürel etkinlikler de düzenlenecek. Bunlardan biri de Şaban Abak’ın “Diriliş Dünya Görüşü ve Karakoç” konulu konferansı olacak. Abak’ın konferansı 4 Mayıs Cuma günü saat 17’de Malatyapark AVM konferans salonunda gerçekleştirilecek.

 

Muzaffer Tekin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 23:32
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13