banner17

Usta isimler öyküyü konuşacak!

Tüm yönleri öykücülüğün konuşulup hikayelerin okunacağı program 15 Mayıs'ta… Bu programı kaçırma.

Usta isimler öyküyü konuşacak!

Kahramanmaraş, Mayıs ayının tam ortasında “Öykü Günleri” programına ev sahipliği yapacak.

Kahramanmaraş Öykü Günleri
(+)

Kahramanmaraş Belediyesi’nce düzenlenen öykü günleri Hece Öykü’nün katkılarıyla yapılıyor. Programın düzenleyicisi ise tahmin edeceğiniz üzere şehrin en aktif isimlerinden Duran Boz. Öyküseverler için bu güzel etkinliği erkenden haber etmeyi borç biliyor ve “başka yere söz vermeyin” diyoruz.

İki oturum olarak tasarlanan program için konuk yazarlar 14 Mayıs Cuma günü Maraş’a teşrif edecek ve şehri gezecekler. 15 Mayıs Cumartesi günü tebliğlerini ve öykülerini sunacak olan yazarlar, 16 Mayıs Pazar günü ise şehre veda edecekler.

Ustalarla yan yana

Birinci oturuma usta yazar Rasim Özdenören başkanlık edecek. Birinci oturumda sunum yapacak olan yazarlar ve konuları şöyle:

Köksal Alver, Türk öyküsünün toplumsal izdüşümü; Necati Mert, Türk öykücülüğünün geleneksel dokusu; Yunus Develi, bir öykünün yazılış serüveni; Ercan Yıldırım, Türk öykücülüğünde kadın ve kadın yazarlar, Ertan Örgen Türk öykücülüğünde dönemler ve temalar... Kadir Tanır, Ömer Faruk Dönmez ve Güray Süngü ise birer öykü okuyacaklar.

Maraş öyküye doyacak

İkinci oturuma başkanlık yapacak isim ise Hece Dergisi editörü ve yazarı Hüseyin Su. Bu oturumda sunumlarını yapacak isimler ve konu başlıkları şu şekilde:

Behçet Çelik, ‘80 sonrası Türk öykücülüğünün genel özellikleri; Hilmi Uçan, Türk öykücülüğü ve metinlerarasılık; Cemal Şakar, modern ve postmodern dönemlerde Türk öykücülüğü; Mehmet Narlı, Türk öykücülüğünde ironi, Gönül Utku Yonar, Türk Edebiyatı’nda fantastik öykü.. Esra Demirci bir öykü paylaşacak. Ayrıca Şevket Bulut ve İbrahim Sarı'dan da birer öykü okunacak.

Şimdi ajandalara sarılıp not düşme zamanı.

 

 

Eyyüp Akyüz haber verdi

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 18:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Güven
Murat Güven - 9 yıl Önce

Hayatımızın tekdüzeliği ve kuruluğu içinde böyle etkinlikler bize umut oluyor.Devamının gelmesi dileğiyle...

a.bayazıt
a.bayazıt - 9 yıl Önce

Maşallah çok sevindim.Memeleketimizde kıpırdanmalar devam ediyor.Allah'tan bir mani olmazsa bizde katılacağız inşallah.selam ile...

banner19

banner13

banner20