Üsküdar'dan bir hazerfen geçecek!

Genç Gönüllüler Derneği, değerlerimizin genç nesillerle buluşması adına 28 Ocak-03 Şubat tarihleri arasında Hezarfen M. Necmeddin Okyay Sergisi ve Anma Programı düzenliyor

Üsküdar'dan bir hazerfen geçecek!

28 Ocak-03 Şubat tarihleri arasında Hezarfen M. Necmeddin Okyay Sergisi Ve Anma Programı Genç Gönüllüler Derneği tarafından Üsküdar Belediyesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Açılış günü 14.00-16.00 saatleri arasında yapılacak anma toplantısında, Okyay’ın talebelerinden Prof. Uğur Derman’ın yanı sıra, Beşir Ayvazoğlu konuşmacı olarak yer alacak.

Hüsnühattan ebruya, mücellitlikten kemankeşliğe kadar pek çok alanda verdiği eserler ve yaptığı çalışmalarla iz bırakan, bu yönüyle çok az kişiye layık görülen ‘Hezarfen’ lakabıyla anılan Mehmed Necmeddin Okyay (1883-1976), Genç Gönüller Derneğinin Üsküdar Belediyesi işbirliği ile organize ettiği bir sergi ve anma programı ile hatırlanıyor.

Üsküdar Yeni Valide Camiinde 40 yıl süren imam-hatiplik vazifesinin yanı sıra, Medresetü’l Hattâtîn (Hattatlar Okulu) ve Güzel Sanatlar Akademisinde de eğitim vermiş olan bu müstesna şahsiyetin, bu organizasyonla daha yakından tanınması hedefleniyor.

Üsküdar’daki Bağlarbaşı Kültür Merkezinde 28 Ocak-03 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan sergide, fotoğraf ve tanıtıcı metinlerden oluşan fotobloklarla Okyay’ın hayatı ve eserleri tanıtılacak.

 

Huma Bayrak haber verdi

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 15:34
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13