Üsküdar İlçe Milli Eğitim'den 'Kardeşlik Projesi'

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü’ nün 'Kardeşlik Projesi' faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiği Kardeşlik Çalıştayı üç gün sürdü.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim'den 'Kardeşlik Projesi'

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü’ nün "Kardeşlik Projesi" faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiği, üç gün süren Kardeşlik Çalıştayı, 2 Kasım Çarşamba günü, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Mardin'den altı, Şırnak'tan üç, Diyarbakır'dan üç, Hakkari'den bir, Van'dan bir, Bingöl'den iki, Ağrı - Doğubeyazıt'tan bir okul müdürürünün katılımıyla Adile Sultan Kasrı Öğretmevi'nde kahvaltı programıyla başlayarak açılış konuşmalarıyla devam etti. Proje, böyle bir dönemde eğitim ve öğretimde köprü inşa etmek adına yola çıkılmış örnek bir proje.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın açılış konuşmalarında, Kardeşlik Projesinin ilk gayesinin dertlerini ortaya koymak ve dertleşmek olduğunu ifade etti. Bu proje ile bilgi ve deneyimlerin paylaşılacağını, kardeş okullarla ortaklaşa projeler ve programlar vesilesiyle faydalı çalışmalar yapılacağını söyledi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kardeşlik Projesi’nin takdire şayan bir proje olduğunu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu coğrafyasının güzellikleri ile anılması, anlatılması gerekirken terörle, çatışmalarla anılıyor olmasının çok üzücü olduğunu ve Üsküdar Belediyesi olarak projeye sonuna kadar maddi- manevi destek vereceklerini, Doğu ve Güneydoğu Anadolulu kardeşlerin asla ihmal edilmeyeceğini ifade ettiler. Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, 15 Temmuz'un, Türk milletinin dostlarını sevindirip düşmanlarını kahrettiğini, 15 Temmuz ile birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğimizi belirterek; "Eğer 15 Temmuz'da dik durmasaydık biz de Suriye vb. ülkeler gibi olabilirdik." dedi. Bu projeyle, birliğimizi kuvvetlendireceğimizi, geçmiş zamanla aradaki farkı ortadan kaldıracağımızı ifade etti.

Projeyi, Üsküdar Kaymakamlığı ve Üsküdar Belediyesi ile birlikte Yaşama Dokunanlar Platformu ve İGEDER gibi sivil toplum örgütleri ve kuruluşlar da sahiplenerek desteklediler.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kardeşlik Projesi kapsamında 2-3-4 Kasım’da düzenlenen Kardeşlik Çalıştayı’nda uygulanabilir güzel düşünceler, faaliyetler ortaya kondu. Ve çalıştayın en önemli sonucu ise, “İnsan, dünyada en önemli varlık. Oturup ağlaşmayalım. Hepimizin bir insan için yapabileceği çok şey vardır. Allah’ın yardımını bekleyerek bir insanı dert edinmekle başlayalım işe.” oldu.

 

Yasemin Kapusuz

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 11:22
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13