Umut Ulaş Er tiyatroyu anlattı

Türk ve İngiliz Tiyatrosu'nun geçmişi ve bu gününü anlatıldı..

Umut Ulaş Er tiyatroyu anlattı

Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği sanat söyleşilerinde Umut Ulaş Er konuştu.

Kültür ve Sanat söyleşi etkinliğinin ilk konuğu tiyatro sanatçısı ve yönetmen Umut Ulaş Er, İngiltere ve Türk tiyatrosunu anlattı.

Umut Ulaş Er, Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi

Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde 24 Aralık cuma akşamı gerçekleşen etkinlikte tiyatro sanatı üzerine bilgiler veren Er, İngiliz ve Türk tiyatrosunun tarihsel gelişimini örneklerle anlattı.

Başlangıcından günümüze kadar tiyatrodaki ana akımlardan örnekler veren Umut Ulaş Er, İngiliz tiyatrosunun önde gelen oyun yazarlarından da söz ederek, bu tiyatronun dünyadaki önemi üzerinde durdu.

Konuşmasında Türk tiyatrosuna da değinen Er, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi tiyatroları hakkında ayrıntılı bilgiler vererek günümüz tiyatrosundaki gelişmeler üzerinde durdu. Türk tiyatro sanatçılarının batıdakilerle boy ölçüşecek ustalıkta olduğunu da vurgulayan Umut Ulaş Er, “dil engeli olmasa her biri birer dünya yıldızı olurdu” dedi.

Türk tiyatrosunun, dünya tiyatrosuna en büyük armağanının Ortaoyunu olduğunu da kaydeden Er, “Tuluat da bize özgü bir türdür” dedi. Er, konuşmasının ardından sorulan soruları da yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2011, 11:07
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zahide Sahin
Zahide Sahin - 9 yıl Önce

Umut Ulas'i gecmiste izlemistik ve oyunculugunu cok sevdik. Sahici bir sanatci. Ama son aylarda ortalarda gorunmuyor. Bir bilen var mi? Tekrar izlemek ve radyoda dinlemek istiyoruz...

Tulay Coskun Yilmaz
Tulay Coskun Yilmaz - 8 yıl Önce

Umut Ulas 'i hergun dinliyorum radyodan...Harika bir ses. Cok etkileyici. TVlerde olmasi gereken bir ses. Ugur Dundar'dan cok daha iyi...

banner19

banner26