Umran dergisi makale yarışması sonuçlandı

Umran dergisi makale yarışması dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.

Umran dergisi makale yarışması sonuçlandı

Umran dergisi tarafından düzenlenen “Toplumsal Adalet, Gelir Dağılımı ve Yoksulluk” konulu ödüllü makale yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin değişik illerinden, çeşitli kesimlerden ve seviyeden yoğun katılımın olduğu yarışmada dereceye girenlere ödülleri 22 Kasım 2014 Cumartesi günü İstanbul Araştırma ve Kültür Vakfı’nda törenle verildi. Ödül törenine MÜSİAD eski genel başkanı Ömer Bolat, Başbakanlık Başdanışmanı Kani Torun, Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi Genel Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Can, Prof. Dr. Zeki Parlak katıldı.

Ödül töreni için hazırlanan program Uluslararası Fatih Anadolu İHL öğrencisi Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Abdülkadir Ali tarafından okunan Kur’ân’la başladı. Arkasından yarışma konusuyla bağlantılı olarak hazırlanan aynı konulu slayt gösterimi yapıldı. Umran dergisi genel yayın yönetmeni Şemseddin Özdemir, yirmi üç yıldır yayınlanan ve 243. sayıya ulaşan, saygın bir yer edinmiş Umran dergisinin misyonundan bahisle, İslâm’ın anlaşılıp yaşanması için düşünce, kültür, eğitim içerikli yazılar, Türkiye’nin çok çeşitli gündemlerine, dünyanın ve İslâm coğrafyasının yaşadıklarına ve geleceğine ilişkin dosyalar ele aldığına vurgu yaptı. Özdemir, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden her kesimden ve her seviyeden katılımın gerçekleştiği makale yarışmasına gösterilen yoğun teveccühten dolayı bütün katılımcılara, dereceye girenlere, samimi özverili değerlendirmeleri dolayısıyla Ömer Bolat, Temel Hazıroğlu, Sibel Eraslan, Tarık Tufan, Cevat Özkaya, Zeki Parlak, İsmail Kılıçarslan’dan müteşekkil yarışma jürisine ve seçkin izleyici topluluğuna teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Ve programın esas bölümüne, ödül törenine geçildi. Makale yarışmasında dereceye girenlere sırasıyla ödülleri ve plaketleri takdim edild.

Birincilik Ödülü:

Kapitalizm, Zenginliğin Bölüşüm ve Sosyo-Ekonomik Devinimler” makalesiyle

Muhammed Harun Saygılı’ya (İktisatçı iş adamı, İstanbul) Ömer Bolat

İkincilik Ödülü:

Gelir Dağılımına Müslümanca Bir Bakış” makalesiyle Alpaslan Akkurt’a (Bilim, Sanayi

ve Teknoloji Bak. AB Uzmanı, Ankara) Kani Torun

Üçüncülük Ödülü:

Post-Endüstriyel Dönüşüm Sürecinde Toplumsal Adalet, Gelir Dağılımı ve Yoksulluk”

makalesiyle Coşkun Aytaş’a (İstanbul Üniv. İktisat Fak. üçünü sınıf) Cevat Özkaya

Mansiyonlar:

Toplumsal Adalet, Gelir Dağılımı ve Yoksulluk” makalesiyle Prof. Dr. İlhan Akkurt’a

(Kimya mühendisi, yazar, Çanakkale),

Toplumsal Adalet, Gelir Dağılımı ve Yoksulluk” makalesiyle Mehtap Nur Öksüz’e (Tevfik

İleri Anadolu İHL son sınıf, Ankara)

Küreselleşme ve Ekonomi” makalesiyle İsmail Kasongo Lubaba’ya (Uluslar arası Fatih

Anadolu İHL son sınıf, İstanbul, Kongo Cumhuriyeti’li) Prof. Dr. Zeki Parlak

tarafından verildi.

Umran dergisi Makale Yarışması Ödül Töreni tamamlandıktan sonra izleyiciler ve katılımcılar çay ve ikramlar eşliğinde AKV Konferans Salonu’nda program vesilesiyle açılan “Yoksulluk” temalı resim sergisini gezdiler.

www.umrandergisi.com 0212 293 90 41

 

Yayın Tarihi: 27 Kasım 2014 Perşembe 10:51 Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:51
banner25
YORUM EKLE

banner26