Ümmü Gülsüm sevenler gider Mersin'e!

Arap dünyasının büyülü sesi Ümmü Gülsüm, doğum günü olan 4 Mayıs'ta kendi şarkıları seslendirilerek anılacak.

Ümmü Gülsüm sevenler gider Mersin'e!

 

Arap dünyasının büyülü sesi Ümmü Gülsüm, doğum günü olan 4 Mayıs'ta kendi şarkıları seslendirilerek anılacak.

Yaşamı ve Şarkılarıyla Ümmü Gülsüm” isimli programı, Latif Bolat ve Erkan Özaydın ve Murat Özyıldırım birlikte hazırlamış.

Ümmü Gülsüm denildiğinde ülkemizde ilk akla gelen isimlerden Murat Özyıldırım, konuklara Ümmü Gülsüm’ün yaşam öyküsünü anlatacak. Mısırlı Sanatçı Muhammed Farghaly ve oğlu sazlarıyla Ümmü Gülsüm’ün eserlerine can verecekler. Programın vokali ise Neval Mercan

Program, 4 Mayıs Cuma akşamı saat 19.00 da İçel Sanat Kulübü Nevit Kodallı salonunda gerçekleştirilecek. Etkinlikte Arap mutfağını sevenler de düşünülmüş. Çeşitli Arap yemeklerinden oluşan gıda kermesi bahçede ilgilileri bekliyor olacak.

Hamiş: Mersin Üniversitesi Arkeoloji bölümü Latince okutmanı olan Murat Özyıldırım, entelektüel birikiminin yanı sıra çok renkli bir kişilik. Onun Ümmü Gülsüm’e olan sevgisini göstermek için sürekli üretim halinde olduğunu biliyoruz. Kuşlardan duyduğumuza göre; Murat Hoca, Ümmü Gülsüm’ün hayatı ve eserleri ile ilgili bir kitap üzerinde çalışmaktaymış. Merakla, basılı halini görmeyi beklemekteyiz.

dünyabizim ekibinden Abdullah Kibritçi’nin Murat Özyıldırım ile 24 Şubat 2009’da gerçekleştirdiği “Şarkın Yıldızı Ümmü Gülsüm” isimli röportajı buradan okuyabilirsiniz.

Ümmü Gülsüm’ le ilgili internet dünyasında, Türkçe en geniş içerikli kaynak için:  //www.ummugulsum.com/

 

Galip Kapusuz "keşke bu program İstanbul’da olsaydı" dedi

Yayın Tarihi: 30 Nisan 2012 Pazartesi 11:33 Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 22:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur Uçar
Uğur Uçar - 11 yıl Önce

Gözlerin beni kaybettiğim günlerime döndürdü.Bana geçmişten ve onun acılarından pişman olmayı öğrettiler.Senin gözlerini görmeden benim gözlerimin gördüğü herşey boşa geçmiş bir yaşamdı.Hayatımın bu kısmını nasıl kabul ettiler?Nurunla yaşamımın gündoğumu başladı.Senden önce yaşamımın ne kadar fazlası kaybedilmiş?O boşa giden bir geçmişti sevgilim.Kalbim senden önce mutluluk görmedi.Kalbim hayatta acı ve ıstırabın tadından başka asla bir şey görmedi.Hayatı sevmeye henüz şimdi başladım...

banner19

banner36