Ümmet Şiirleri Gecesi düzenleniyor

Genç Hareket’in düzenlediği Kardeşlik, Adalet, Özgürlük İçin 7 Gün 7 Saat etkinlikleri 31 Temmuz’da Ümmet Şiirleri Gecesi’yle devam ediyor.

Ümmet Şiirleri Gecesi düzenleniyor

Başta Mısır ve Suriye'de yaşanan zulümleri tel'in etmek için Genç Hareket tarafından Fatih Saraçhane Meydanı’nda Kardeşlik, Adalet, Özgürlük İçin 7 Gün 7 Saat etkinlikleri devam ediyor. 
31 Temmuz Çarşamba
günü meydanda yapılacak iftar ve kılınacak akşam namazının ardından Ümmet şiirleri gecesi düzenlenecek. Şiir gecesinde birçok şaire ait şiirler okunacak.
Üstat Cahit Zarifoğlu’nun "Ümmeti Gözetmen Gerekli" sözüne uyarak Ümmet Şiirleri Gecesi başlığı altında düzenlenecek olan etkinliğe duyarlı tüm şairler davetlidir.

Okunan şiirlerle mazlum halklar selamlanacak.
Saraçhane meydanına gelecek şairlerden Müslüman coğrafya için yazdıkları veya yazılan bir şiiri okumaları istenecek. Şairlerimizin bu programa katılarak şiirleriyle ümmeti selamlamalarını ve Müslüman halkların yanında olduklarını göstermelerini arzu ediyoruz.

Not: Şiirlerini programda paylaşmak isteyen şairlerin programdan önce Mahmut Balcı ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

İrtibat: 0532 3750067

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2013, 02:03
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13