"Uluslararası Dergi Günleri" Sirkeci Garı'nda başladı

Uluslararası Dergi Günleri kapılarını 12. defa dergicilere ve dergi dostlarına açtı. 29 Eylül'de başlayan ve geçtiğimiz yıl vefat eden Asım Gültekin anısına düzenlenen fuar 3 Ekim'e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

"Uluslararası Dergi Günleri" Sirkeci Garı'nda başladı

Fatih Belediyesi, TİKA, YTB desteği ile düzenlenen dergi günlerinde çok sayıda etkinliğe de imza atılıyor.

DERGİBİR kurucu başkanı ve dergi fuarlarının da banisi olan Asım Gültekin için özel bir alanın olduğu fuar boyunca Gültekin'e ait eserler, ona özel yayımlanan dergiler, kitaplar ve fotoğraflar sergileniyor.

Ayrıca Amerika'dan Endonezya'ya; Polonya'da Mısır'a bir çok ülkeden UWC (Union of World Cartoonists) mensubu onlarca karikatürün çizmiş olduğu karikatürler de ilk defa bu fuar kapsamında sergileniyor. 

5 gün boyunca  düzenlenecek 97 farklı etkinlik de fuara ayrı bir boyut katıyor.

Bu yıl da fuara yurt içi ve yurt dışından yüzlerce dergi katılıyor. Hece, Cins, Muhit, Dergah, Derin Tarih, Haksöz, Birnokta, Türk Edebiyatı, Temmuz, Kriter, Tohum, Genç, Altınoluk, Lacivert, Sabit Fikir, Umran gibi dergilerin yanısıra genç dergicilerden de etkinliğe yoğun bir katılım söz konusu.

Fuarda Özgür-Der Genel Sekreteri Musa Üzer'in "Müslüman Gencin Sorumlulukları" başlıklı bir sunumu da olacak. Sunum 30 Eylül Perşembe saat 18.00'de Asım Gültekin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Kaynak: haksözhaber

Yayın Tarihi: 30 Eylül 2021 Perşembe 11:00 Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 11:46
YORUM EKLE

banner19

banner36