Ukba dergisinin 2. sayısı çıktı

Üç aylık çevrim içi düşünce dergisi Ukba’nın ikinci sayısı yayımlandı.

Ukba dergisinin 2. sayısı çıktı

Üç aylık çevrim içi düşünce dergisi Ukba’nın ikinci sayısı yayımlandı.

Özellikle sosyal bilimler alanında farklı noktalara değinen ve her sayısında günümüzün problemlerinden birisini gündemine alan Ukba dergisi, yayımlanan ikinci sayısında “tüketim” kavramı üzerine eğildi.

Yayın koordinatörü İsmail Kaplan’ın takdim yazısı ile başlayan derginin ikinci sayısında, Gülsün Karayılan, Özcan Sarıer, Muhammed Yâsir Okumuş, Zafer Söğütlü, Harun Şahin, Süleyman Adahi Şahin ve Yusuf Ayyıldız gibi genç isimlerin; tüketim toplumu, tüketim kültürü, reklam sektörü, sanal gerçeklik, tektipleştirme, küreselleşme gibi konular etrafında yazıları bulunuyor. Çizer Yalçın Gündüz de, aynı konular üzerine yaptığı bir çizimle derginin bu sayısında yer alıyor. Diğer yandan ünlü mütefekkir Atasoy Müftüoğlu da derginin bu sayısına “Dayanışma Olmayacaksa Gelecek de Olmayacak” başlıklı yazısıyla katkıda bulundu.

Ayrıca 3 Ekim 2016’da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde gerçekleşen ve Turan Kışlakçı, Abdurrahman Arslan ve Abdulaziz Tantik’in konuşmacı olduğu “Yeni Dünya Düzeni ve Neo Kolonyalizm” başlıklı panelde yapılan konuşmalar da metne dökülerek derginin bu sayısında yayımlandı.

Ukba Dergisi’nde yayımlanan yazıların ve çizgilerin tümüne www.ukbadergisi.com  adresinden ulaşılabilir.

Yayın Tarihi: 16 Ocak 2017 Pazartesi 10:47 Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 10:47
banner25
YORUM EKLE

banner26