'Ufka Yolculuk' yarışmasına 588 bin kişi katıldı

Beş yıldır Kur'an'ın anlamı ile buluşma mottosu ile bütün insanlığa inen son kitabın mesajını doğru anlama farkındalığı oluşturmak amacıyla ile düzenlenen 'Ufka Yolculuk' yarışması 26 Mart 2017'de 588 bin kişinin katımıyla gerçekleştirildi.

'Ufka Yolculuk' yarışmasına 588 bin kişi katıldı

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından tüm dünya çapında beşinci kez yapılan Ufka Yolculuk Kültür Yarışması, meal alanında, Türkiye ve 75 ülkeden 588 bin kişinin katılımıyla beraber rekor bir ilgi gördü. Bebekleri ile yarışmaya katılan anneler, engelli vatandaşlar, her yaştan çocuklar, tutuklu bulunan cezaevi sakinlerinin de yakından ilgi gösterdiği yarışmada renkli görüntüler kaydedildi.

Yarışmanın koordinatörü Onur Ocakdan Bey, “81 ilde yaklaşık 853 ilçede, 235 cezaevinde, 2 bin 626 tane binada bu sene 17 bin 5 kişi yarışmamızda gönüllü olarak gözetmenlik yapıyor. Bu sene yarışmamıza 588 bin 363 kişi katıldı” diyerek gördükleri alakadan memnun olduklarını belirtti.

Türkiye genelinde 46 tane umre ödülü verdiklerini belirten Ocakdan, A, B, C, D, E, F kategorilerinin birinci, ikinci ve üçüncülere umre ödüllerinin verileceğini, çeşitli elektronik eşya ödüllerinin de olacağını söyledi. Şu anda tüm Türkiye genelinde ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde, Almanya, İngiltere, İsviçre ve Belçika’da da katılım sağlanan yarışmanın ÖSYM sisteminde çoktan seçmeli test şeklinde yapıldığını ifade etti.

Kaybedenin olmadığı yarışmaya katılanlar 27 Mart Pazartesi itibariyle ufkayolculuk.com web sitesinden soruların cevaplarını öğrenebilecekler. 22 Nisan'da ise kesin sonuçların açıklanacağı sınav çalışmasının, Türkiye geneli ödül töreninin 5 Mayıs Cuma günü akşam saat 20.00’de Konya’da gerçekleşeği belirtildi.

Ufka yolculuk ismi ile cennet yolculuğuna atıfta bulunan organizasyonun tertip komitesi, tamamen gönüllülerce organize edilen bir yarışma olduğu halde gösterilen ilgiden dolayı gurur duyduklarını belirttiler.

Yarışmaya özel basılan çalışma kitabının yanı sıra Kur’an-ı Kerim meali konusunda yapılan bu özel yarışmada yarışmacılar, ‘Feyzü’l-Furkân Kur’ân-ı Kerîm Meali - Hasan Tahsin Feyizli’, ‘Kur’an-ı Kerim Meali - Türkiye Diyanet Vakfı’, ‘Kuranı Hâkim ve Meali Kerim-Hasan Basri Çantay’ ve ‘Kur’an-ı Kerim Meali - Ömer Nasuhi Bilmen’ kitaplarından sorumlu tutuldular.

 

Betül Şatır

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 12:29
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26