“Ufka Yolculuk” yarışması başlıyor!

2013 yılından bu yana Server Yaşam Vakfı bünyesinde çeşitli yaş gruplarına yönelik yapılan ve “Kaybedeni Olmayan” sloganıyla düzenlenen “Ufka Yolculuk Yarışması” bu yıl 9. kez düzenleniyor.

“Ufka Yolculuk” yarışması başlıyor!

"Sağduyulu Yaşam" anlayışından hareketle bu yılın konusu olarak “Sağlıklı Yaşam” başlığı seçilen yarışmada katılımcılar üç kategoride hazırlanan eserlerden sorumlu olacak.

18 Ocak tarihi itibari ile kayıt almaya başlayan Ufka Yolculuk yarışması her şeyden önce doğru inancı, doğru düşünceyi ve güzel ahlâkı öğreten güvenilir eserlerin okunmasını sağlamayı, okuma alışkanlığını geliştirmeyi; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

“Sağlıklı yaşam için oku, sağlıklı yaşamı seç ve sağlıklı yaşam için harekete geç” parolası ile tüm genç ve çocukları davet eden Ufka Yolculuk ekibi bugün ve yarın için güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı, farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Son başvuru tarihi: 12 Nisan 2021

Başvurular ufkayolculuk.com adresinden “KAYIT OL” butonuna tıklanarak yapılabiliyor. Yarışmaya başvurular 12 Nisan Pazartesi günü sona erecek.

Katılımcılar 11 Nisan Pazar - 12 Nisan Pazartesi 2021 tarihinde yapılacak 1.aşama sınava bulundukları yerden 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca çevrimiçi olarak girebilecekler. 2. aşama sınav ise 23 Mayıs 2021 Pazar günü 10.00 - 12.00 saatleri arasında randevulu sistemle yine çevrimiçi olarak yapılacak.

3 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışmada; ilkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Nereden Geliyor Bu Sesler?”, ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Bir Acayip Yolculuk”, lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise "Sağlık Olsun!” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler.

Doğru bilginin en büyük ödül olduğu bu yüzden okuyan herkesin kazandığı Ufka Yolculuk yarışmasında kitap okumayı daha da çok sevdirmek amacıyla birbirinden özel yüzlerce ödül verilecek. Türkiye geneli ödüllerde ise yarışmacıları güzel sürprizler bekliyor.

Melikşah Kaşgarlı

Yayın Tarihi: 09 Şubat 2021 Salı 14:31
YORUM EKLE

banner19

banner36