TYB’de “Popüler Kültürün Doğal Yazmaya Etkisi” konuşuldu

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından düzenlenen olağan haftalık programda “Popüler Kültürün Natürel Yazmaya Etkisi” yazar Ayşe Ünüvar tarafından anlatıldı.

TYB’de “Popüler Kültürün Doğal Yazmaya Etkisi” konuşuldu

Konuşmasına “Ben küçükken bir gün Yazarlar Birliği Şubesi önünden geçerken kapısını açıp içeriye girmek istedim. Ancak kapı kapalı idi, açıp içeri giremedim. Etrafta bulunanlar burada haftada bir program yapılıyor. Program yapılan günler haricinde pek açık olmaz dediler. O gün ben de yazar olmaya karar verdim. Allah’a şükürler olsun, bugün kitap sahibi bir yazarım ve burada konuşma şerefine nail oldum” diyerek bir hatırasını anlatarak başladı.

Ayşe Ünüvar;  “Popüler kültür, kısa zamanda ortaya çıkan ve toplumu etkileyen olaylardır. Giyim kuşam, moda, sinema v.s pek çok alanda etkilidir. Ben sadece yazın hayatında popüler kültürü ele alacağım. Natürel, doğal, saf ya da natürel içinde bulunduğumuz toplumun dilini kullanmaya çalışmalıyız. Biz yazarlar içinde bulunduğumuz toplumun örf ve adetlerine bağlı olarak kalemimizi oynatmalıyız. Köklerimizi, tarihimizi kültürümüzü çocuklara, başkalarına okutmalıyız.” dedi.

Soru-cevap faslından sonra Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi adına düzenlenen katılım belgesi Büyükşehir Daire Başkanı Salih Sedat Ersöz tarafından Ayşe Ünüvar’a takdim edildi. Katılım Belgesinin takdimi sırasında Salih Sedat Ersöz Aydınlar Ocağı Konya Şube Başkanı Mustafa Güçlüyü de kürsüye davet etti. Konuşmacı ve katılımcıların toplu resim çektirmeleri ile etkinlik sona erdi.
 

banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13