TYB Yayınlarını Elektronik Ortama Taşıyor

TYB, çıkardığı yıllıklar, düzenlediği sempozyumların bildirileri ve Mehmet Akif'le ilgili yayınları internet ortamına taşıyor.

TYB Yayınlarını Elektronik Ortama Taşıyor

Türkiye Yazarlar Vakfı'nın bu sene 40. senesi. Bu çerçevede çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriyorlar. 1978'den beri faaliyet gösteren vakıf bu zaman zarfında birçok değerli yayın yaptı, yapıyor. Hiç şüphesiz bu yayınlar içerisinde en önemlileri vakfın çıkardığı yıllıklar. Bunların yanı sıra çeşitli sempozyumların bildiriler, bilhassa Mehmet Akif'le ilgili yayınlar edebiyatımız ve kültür dünyamız için çok önemli kaynaklardır.

Vakıf, örnek olması gereken bir davranışta bulunarak bu yayınları internet ortamında okuyucuların istifadesine sunma kararı almış. Bildirilerinin en önemli kısmı şurası diye düşünüyorum: "Tükenen yayınlarımızı tekrar basma imkânımız yok ne yazık ki. Sadece arşivimizde muhafaza ettiğimiz kitapları araştırmacıların hizmetine sunmak, günümüz için mükemmel bir seçenek değil. Bu yüzden kitaplarımızı TYB Kitap sitesinde ilgililerin istifadesine sunmaya karar verdik. Elektronik versiyonu olmayanları da kısa zamanda bu sitede hizmete açacağız."

Halihazırda kitap.tyb.org.tr adresi üzerinden yıllıklara ve Mehmet Akif yayınlarına erişim sağlanabiliyor. Kısa zaman içerisinde bütün yayınlara buradan erişim sağlanacakmış. Kendilerini kutluyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Umarız diğer kurumlar da bu âlicenaplığı gösterir.M. Murtaza Özeren

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 15:05
banner12
YORUM EKLE

banner19