TYB İstanbul Şubesi yönetimini yeniledi

TYB İstanbul Şubesi 'nin olağan genel kurulu 2 Ocak'ta gerçekleştirildi.

TYB İstanbul Şubesi yönetimini yeniledi

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi 12. Olağan Kongresi 2 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirildi. Sultanahmet'te Kızlarağası Medreresi'nde gerçekleşen kongrede oyların tamamını alarak TYB İstanbul Şube Başkanlığına seçilen Mahmut Bıyıklı, sivil toplumun öneminin her geçen gün arttığını belirterek, "Türkiye Yazarlar Birliği, sivil toplum nezdinde özgün bir yerde duruyor. Bizim tek derdimiz kültür ve medeniyettir" dedi.

Bıyıklı, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nin son yıllarda özgün ve özel etkinliklerle Türkiye'nin gündemini belirlemeye devam edeceğini aktardı. Bıyıklı, Türkiye'nin gelecekteki kültür, sanat ve eğitim meselelerinde izleyeceği yolu bu kurulla verdiğini aktararak, sözlerine şöyle devam etti: "Bizleri destekleyen ve seçime katılan değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah sonraki aylarda TYB İstanbul Şubesi'nin nitelikli, kimlikli çalışmalarına bütün dostlar şahit olacak. Alacağımız destekle çok güzel çalışmalara imza atacağız. Buraya kattığınız her birikim tüm topraklara serpilmiş olacaktır. Bu topraklar inşallah kalemle yeniden kurulacak. Coğrafyamız kalemle yeniden dirilecek."

TYB İstanbul Şubesi yönetim kurulu üyesi Hüseyin Akın, kongrenin alışıldığından farklı ve olması gerektiği şekilde gerçekleştiğini dile getirerek, şunları söyledi: "Kalfalık dönemi bitti. Şimdi ustalık dönemi başlıyor. Mazeretimiz artık kalmayacaktır. Zorlu bir süreç bizi bekliyoruz. Geriye dönüşler yapmayacağız. Şimdi yeni şeyler yapmak zamanı. Biz birbirimizle muhalefet ede ede ilerliyoruz. Tenkit denilen şey bizi ileriye taşıyacak bir olgudur. Kim bizi eleştirirse minnettar kalırız. Biz beyin fırtınası estirmek için böyle bir oluşumun içerisindeyiz."

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi 12. Olağan Genel Kurul tarafından şu yönetim kurulu üyeliklerine Mahmut Bıyıklı, Hüseyin Akın, Bünyamin Yılmaz, Mustafa Canbey, İsmail Halis, Demirhan Kadıoğlu, Muzaffer Doğan, Beyhan Demirci ve Davut Akgül seçildi. Yedek üyeliklere de şu isimler seçildi: Ali Sözer,Hüseyin Yahya Şekerci,Cengizhan Orakçı,Şeref Akbaba,Gülşen Koçak,Selvigül Şahin,Şakir Kurtulmuş,Abdülhamit Güler,Hasibe Çerko.

Yayın Tarihi: 04 Ocak 2016 Pazartesi 11:09 Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 11:09
banner25
YORUM EKLE

banner26