Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Rusya’nın saldırısı altındaki Ukrayna’ya gönderilen mobil aşevi İstanbul’dan yola çıktı. Aşevinin günde 30 bin kişiye yemek dağıtması planlandı. Ayrıca İHH’nın geçtiğimiz haftalarda Ukrayna’ya gönderdiği 3 TIR dolusu yardım malzemesi de savaş mağdurlarına ulaştırıldı.

Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi

Rusya’nın Ukrayna’da 11 aydır süren saldırıları, ülkede büyük yıkımlara sebep oldu. Savaş süresince milyonlarca kişi ya ülke içerisinde farklı noktalara ya da başka ülkelere göç etti. Dünyanın farklı coğrafyalarında yardım faaliyetlerinde bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, Ukrayna’ya yönelik yardımlarına da devam ediyor. İHH, gıda kolisi, hijyen paketi, bebek bezi, jeneratör gibi malzemelerin yer aldığı üç TIR’ı ülkeye gönderdi. TIR’lardaki yardım malzemeleri, savaştan etkilenenlere dağıtıldı.

Mobil aşevi yolda

İHH Ukrayna’daki savaş mağdurlarına yönelik yardım faaliyetleri çerçevesinde ayrıca, bir mobil aşevini de İstanbul’dan ülkeye yolcu etti. Mobil aşevinde, günde iki öğün ve ikişer çeşit olmak üzere toplamda 30 bin kişiye yemek dağıtılması hedefleniyor. Dağıtımların Kiev, Kherson ve Nikolayev bölgelerinde yapılması planlandı. 

YORUM EKLE

banner36