Türkiye'de İslamcılık Düşüncesi kitaplaştı

İsmail Kara rehberliğinde gerçekleştirilen Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi ve Hareketi Sempozyumunda sunulan tebliğler kitaplaştırıldı.

Türkiye'de İslamcılık Düşüncesi kitaplaştı

Zeytinburnu Belediyesi’nin Prof. Dr. İsmail Kara rehberliğinde gerçekleştirdiği Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi ve Hareketi Sempozyumunda sunulan tebliğler kitaplaştırıldı. Sempozyum, 17-18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde, pek çok akademisyen, şair ve yazarın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Sempozyumda İslamcılık Düşüncesi, tarihten bugüne, bütün yönleriyle tartışılmıştı. Sempozyuma gösterilen ilgi bile İslamcılık Düşüncesi’nin üzerinde düşünülmeye değer bir düşünce olduğunun nişanesi gibiydi.

Sempozyum, yazılı ve görsel medyada hayli ilgi görmüş, internetten yapılan yayın sayesinde 45 bin kişi sempozyumu canlı olarak seyretme imkânına kavuşmuştu.

Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi ve Hareketi Sempozyum tebliğleri, Prof. Dr. İsmail Kara ve Asım Öz’ün editörlüğünde; İsmail Kara’nın konuyu ayrıntılarıyla ele alan giriş yazısıyla ve gerekli görülen konularda önemli akademisyen ve yazarlardan alınarak eklenen tebliğlerle birlikte genişletilerek Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından kitaplaştırıldı.

Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi ve Hareketi Sempozyum Tebliğleri kitabı, “Tarihsel Sürece Bakışlar”, “İslam Yorumları, Sorunlar ve Siyaset”, “Öncüler ve Dönüştürücüler”, “Tercümeler ve Etkileri”, “Dönemler ve Zihniyetler”, “İslamcılık Sanat ve Edebiyat” ve “İslamcılık Tartışmaları” olmak üzere yedi bölümden oluşuyor.

Yayın Tarihi: 12 Ocak 2014 Pazar 00:02 Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2014, 18:08
banner25
YORUM EKLE

banner26