Türkiye Yazarlar Birliği'nden 15 Temmuz'a ilişkin basın açıklaması

“Mankurtlaşmış hainlere geçit vermeyeceğiz”

Türkiye Yazarlar Birliği'nden 15 Temmuz'a ilişkin basın açıklaması

Bugün 15 Temmuz...

251 şehit verdiğimiz, 2196 vatandaşımızın da gazi olduğu15 Temmuz 2016'daki FETÖ'cü hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti.

Kim tarafından ne amaçla planlanırsa planlansın, aktörleri ve destekçileri kim olursa olsun darbe teşebbüslerine tevessül edenlerin milletimiz nezdinde bir karşılıklarının olmadığı 15 Temmuz’da daha iyi anlaşıldı.

Doğrusu;15 Temmuz girişiminin gerçek amacı hükümeti düşürmek değil aksine Türkiye'de iç kargaşa çıkarmak, Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek ve Türkiye'yi işgal etmekti.  “Mankurtlaşmış” hainlerin hedeflerinde; Bin yıllık Türk İslâm devleti vardı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde; sağduyulu, vatansever güvenlik güçlerimiz ile vatandaşlarımızın birlikte ve kahramanca mücadelesi sonunda asil milletimiz hakkına, hukukuna, geleceğine sahip çıktı; kurşunlara yürüdü, tankın önüne yatarak direndi, kanıyla, canıyla bir bedel ödedi.

Türkiye Yazarlar Birliği olarak; Kurulduğumuz tarihten bu yana, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan 15 Temmuz’daki son darbe girişimi dahil bütün antidemokratik müdahalelerin, girişimlerin ve oluşumların karşısında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ; Demokrasiye sahip çıkmak için kahramanca direnen şehitlerimizi, gazilerimizi anmak, minnettarlığımızı ifade etmek, direniş ruhunu ilelebet canlı tutmak için önemli bir gündür. Bugün ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilen etkinlikleri önemli ve değerli buluyoruz.

Merhum Mehmet Akif’in “Bir hilâl uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor” dizesine atıfla; Ülkemizi, milletimizi, vatanımızı ve değerlerimizi korumak için teröristlere karşı sokaklarda, meydanlarda, havalimanlarında, köprülerde canları pahasına amansız bir mücadele veren aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

Sizleri unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15.07.2021

 Türkiye Yazarlar Birliği

Yayın Tarihi: 22 Temmuz 2021 Perşembe 13:00
YORUM EKLE

banner19

banner36