Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği geleneksel iftarı ve kadın kolları iftarı yapıldı

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) her yıl, yönetim ve yüksek istişare kurulu üyelerini, kurucularını ve hamilerini ağırladığı iftarını Zeytinburnu Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. İftara Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy katıldı.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği geleneksel iftarı ve kadın kolları iftarı yapıldı

GAYRETLERİ SEFERBER EDECEĞİZ

Buluşmayı “aile iftarı” olarak niteleyen Ekrem Erdem, derneğe emeği geçen, geçmiş ve hâlen devam etmekte olan faaliyetleri destekleyen, projeleriyle katkı sunan herkese teşekkür etti. Dernek faaliyetlerini ve dil konusunda atılan somut ve etkin adımlar hakkında bilgilendirmede bulunan Ekrem Erdem, “Salgın sebebiyle ara verilen ve çevrimiçi olarak sürdürülen çalışmalarımızı yeniden başlattık. Önümüzdeki günlerde faaliyetlerimiz zenginleşerek devam edecek. Özellikle gençlerin dil konusunda şuurlanması için gayretleri seferber edeceğiz” dedi ve gelecek projelere dair ayrıntıları aktardı.

 DİL EĞİTİMİNİN ÖNEMİ

Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, programda yaptığı konuşmada dil alanında yapılması gerekenler üzerinde durarak yabancı dilde eğitim meselesinin yeniden ele alınması gerektiğini ifade etti ve kimlikli, kendine ve özüne saygılı bir toplum yetiştirmek için dil eğitimi üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini ifade etti.

Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da birer selamlama konuşması yaptı.

TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ’NDEN KADINLARA ÖZEL İFTAR

 Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kadın Kollarının organize ettiği faaliyetlere katılan kadınlar, Kâğıthane Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

 TDED Kadın Kollarından Sorumlu YK Üyesi Şeyda Başer Eroğlu tarafından organize edilen iftarda, Kadın Kolları faaliyetlerine iştirak eden ve dernek kurslarına katılan her yaştan ve meslekten kadın bir araya geldi. Güzel anların yaşandığı, kültür ve sanata dair sohbetlerin edildiği buluşmada Eroğlu, bütün katılanlara, dernek yönetimine ve organizasyon için Kâğıthane Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

YORUM EKLE