Türk ve Kore Edebiyatında Geleneksel Kültür Unsurları

Türkiye-Kore edebiyat buluşmalarının beşincisi, 'Türk ve Kore Edebiyatında Geleneksel Kültür Unsurları' temasıyla 16-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak.

Türk ve Kore Edebiyatında Geleneksel Kültür Unsurları

“İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013” etkinlikleri kapsamında başlayan Türkiye-Kore edebiyat buluşmalarının beşincisi, “Türk ve Kore Edebiyatında Geleneksel Kültür Unsurları” temasıyla 16-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Gyeongsangbuk Eyalet Valiliği, Gyeongju Belediyesi ve Dongni Mokwol Literary Museum’un (Edebiyat Evi) işbirliğinde Gyeongju Yazarlar Birliği ve Gyeongju Dünya Kültür EXPO destekleriyle düzenlenecek olan 5. Türkiye Kore Edebiyat Sempozyumu, iki gün boyunca üç oturum şeklinde İstanbul’da Grand Cevahir Otel’de gerçekleşecek.

Sempozyum, 16 Eylül Cumartesi günü 10.00’da İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren,  İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Gyeongsangbuk Eyalet Valiliği Kültür Müdürü Kim Jongsu ve Dongni Mokwol Edebiyat Evi Başkanı Joo Hantae’nin açılış konuşmalarıyla başlayacak.

İki ülkeden birçok akademisyen ve edebiyatçının katılacağı sempozyumun birinci oturumu,  “Türk ve Kore Halk Âdetlerinin Edebiyata Etkisi” başlığıyla gerçekleşecek. İkinci oturum, “Türk ve Kore Geleneksel Kültürünün Günümüz Edebiyatında Kullanımı” başlığıyla gerçekleşecek. Sempozyumun son günü 17 Eylül Pazar 09.30’da başlayacak üçüncü oturum ise “Türk ve Kore Masallarının Geleneksel Kültürdeki Yeri” ana başlığıyla gerçekleşecek.

Türk Kore edebiyatındaki geleneksel kültür unsurlarının ele alınacağı sempozyum, değerlendirme oturumunun ardından okunacak sonuç bildirgesinin imzalanmasıyla son bulacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2017, 12:19
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26