Türk-İslam sanatlarının yeni portalı: Ketebe.org

Albayrak grubu bünyesinde Şubat ayında yayına başlayan ve hala test yayını süren ketebe.org, İslam sanatına ilişkin eserlerin bulunduğu önemli bir web sitesi.

Türk-İslam sanatlarının yeni portalı: Ketebe.org

Ketebe.org, hat sanatı merkezinde tezhip, ebru ve çiniyi kapsayan bir dijital müze olarak hayata geçti. Şu an test aşamasında olan site için, binlerce eser gözden geçirilerek bilgisayar ortamına aktarılmış. Hiçbir ticari maksat gütmeyen ve tamamen bir kültür hizmetini amaçlayan site, sanatseverlere dijital olarak binlerce eseri detaylı inceleme imkanı sunuyor. Sitenin danışmanlarından ve yayın kurulunda da yer alan hattat Nurullah Özdem, sitenin bu alandaki benzersiz formatını ve kullanılan yeni tasnif sistemini anlattı.

Aylar süren titiz bir çalışmanın ürünü olan ketebe.org, mobil uygulama ve web sitesi üzerinden eserleri ücretsiz ve üyelik istemeden sunuyor. İçeriğinin zamanla genişleyeceği ketebe.org'da mimari eserlerin de fotoğrafları yayınlanacak. İslam sanatından, hat sanatına birçok eseri bünyesinde bulunduran site hayırlı olsun diyoruz.

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26