Türk halkı saldırıya uğradı

İsrail Türk halkına saldırdı. Vicdanı olan herkese büyük iş düşüyor. Hep birlikte İsrail'in akıl almaz pisliklerine karşı duyduğumuz kini, nefreti göstereceğiz.

Türk halkı saldırıya uğradı

İsrail'in açık, net ve alçakça bir şekilde özellikle Türklere ve 32 milletten insana saldırmasının ardından ülkenin ve dünyanın dört bir yanında eylemler sürekliliğini koruyor.  Ve şimdi, 5 Haziran Cumartesi günü miting için Çağlayan'a gidiyoruz, İsrail'e karşı olan büyük bir topluluk olarak.

Kime ne görev düşüyor?

Miting için İstanbul dışındaki şehirlerden de otobüsler kalksın. Mitingin daha fazla insana duyurulabilmesi ve mitinge katılımın artması için herkes elinden geleni yapsın. Partiler, dernekler, sivil toplum kuruluşları, İHH gibi diğer yardım kuruluşları ve hatta cami cemaatleri, apartman sakinleri, altın günü düzenleyen kadınlar, toplanıp beraber Kurtlar Vadisi izleyen adamlar, Kuran kurslarından tutun İngilizce kurslarına kadar gruplanabilecek herkes toplanıp gelsin.

5 Haziran'daki İsrail'i protesto mitingini her belediye kendi sınırlarında hopörlörlü araçlar gezdirerek duyursun. Sadece belediyeler değil, arabalarına ilgili teçhizat koyabilecek insanlar zabıtadan izin alıp mahallerine mitingi duyursunlar. İnsanların ellerine afişler dağıtılsın; otobüs duraklarına, bakkal camlarına, okul koridorlarına mitingin duyurusunu yapan afişler asılsın. Tüm iletişim araçlarını kullanarak; gerek facebook gerek diğer sosyal iletişim ağlarından, gerek cep telefonu mesajlarıyla gerek ev telefonlarıyla duyurun herkese. Herkesi çağırın. Sevgilinize bu sefer yazacağınız mesajda onu mitinge çağırın. Bu sefer arkadaşınızı gezmeye değil mitinge davet edin.

Miting neden önemli?

İnsanların akın edeceği bu mitinge her kesimden insanlar gelecek. Mitingin siyasi sloganlar atılarak siyasi bir şova dönüşmemesi gerekiyor. Ve mitingin siyasi bir amaca yöneleceğini ileri sürerek bik bik yapacak, bu sebeple de mitinge gelmeyecek birçok kişiyi de şimdiden uyarıyorum. Tepkinizi vermek için sizi de çağırıyoruz. Bu miting herkesin, tüm Türkiye'nin mitingi.

Ülkü ocakları, alperen ocakları, yüzlerce kişi toplayıp mekân basmaya giden cevval milliyetçi çocuklar, sizleri de bekliyoruz! Futbol maçlarında döner bıçaklarıyla yüzlerce kişiyi kovalayan fanatik gençler, derbi maçı için toplanan binlerce insan, sizleri de bekliyoruz! Kedinin ayağına diken batınca bile üzülen hayvanseverler, sizleri de bekliyoruz! Atatürkçü düşünce derneğine mensuplar, sizleri de bekliyoruz!

Not: Türkiye'de yaşayan Museviler İsrail'in yanında değillerse yazdıkları ve yazacakları kınama yazıları yetmez. Onlar da, müslümanlardan ayrı olarak, meydanlara çıkıp tepkilerini göstersinler. İsrail'in halkı nasıl sokaklara çıkıp İsrail'i destekliyorsa, Türkiye'de yaşayan Museviler de İsrail'in arkasında mı değil mi bilmek istiyoruz. Yok, eğer korsandan daha aşağı bir çete devleti olan İsrail'in karşısında duruyorlarsa ve bu yapılanları kınıyorlarsa onlar da bizim gibi meydanlara çıkıp İsrail'e küfretmelidir.

 

Merve Büşra Bozcu herkesi tarihî mitinge çağırdı

GYY'nin notu: Mitingin Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenmesi daha kuşatıcı olmasına vesile olabilirdi belki.

Yayın Tarihi: 03 Haziran 2010 Perşembe 11:06 Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 15:15
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 12 yıl Önce

mitingin bir parti tarafından düzenlendiğini duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer duyduğum doğruysa çok yanlış. Bu mitingin ihh tarafından düzenlenmesi en doğru ve yerinde verilmiş karar olurdu

Büşra
Büşra - 12 yıl Önce

Başka hiçbir partinin bu derece sahip çıkmadığı Gazze davasına sahip çıkan ve şuana kadar meydanları Gazze için dolduran bir partiyi destekleyeceğimize eleştirmek ...Anlamakta güçlük çekiyorum.
Orada olacağız.

banner26