Türk Edebiyatı Dergisinin Ağustos Sayısı Raflarda

Türk Edebiyatı dergisi Ağustos 538. sayısı yine dopdolu içeriğiyle okurlarını selamladı.

Türk Edebiyatı Dergisinin Ağustos Sayısı Raflarda

Ferahfeza, günümüz Türk hikâye ve romanının başta gelen isimlerinden Sevinç Çokum’la, İskele Gazinosu adlı eserini konuştu. Çokum, altmışlı yılların İstanbul’unun sosyal hayatını, inceliklerini, ayrıntılarını anlatırken yazarlığına ve yazarlığını besleyen duyarlığına dair bilgiler de veriyor.

İbrahim Öztürkçü’nün kaleme aldığı “Midhat Cemal Kuntay’ın Kitaplaşmayan Ve Bilinmeyen Bir Tefrikası - I: Fatih Sultan Mehmet” başlıklı yazısı; Talip Mert’in “Yenikapı Mevlevîhanesi’nin 1712 Tarihli Tamir Kaydı” yazısı; Muharrem Dayanç’ın “Türkçe’nin Misafirleri” denemesi; Feride Turan’ın “Odunbazar’ın Çeşmeleri: İki Gözü İki Çeşme” inceleme yazısı; Şeref Özbey’in “Kemaliye Çeşmeleri” inceleme yazısı; Süleyman Berk ise bu sayıya “Seramik Sanatçısı Bedii Gorbon’un gözlerden Uzak Kalmış Bir Eseri” adlı yazısı keyifle okunacak çalışmalar arasında.

İmdat Avşar’ın “Turna Çerağı”; Tuncay Günaydın’ın “Renksiz Bacak”; Ahmet Melih Karauğuz’un “Yola Çıkıp Başında Geri Dönmek”; Sıddıka Zeynep Bozkuş’un “Dönüp Duran” ve Faruk Yıldız’ın “Muzaffer” hikâye dosyasında yerini aldı.
Ağustos sayısının şairleri:Mustafa Ruhi Şirin, Kâmil Uğurlu, Volkan Arslan, Ahmettahsin Erdoğan, Mehmet Baş, Tarık Özcan, Erol Yılmaz, Mehmet Aycı, Yasin Mortaş, Hızır İrfan Önder, Yalçın Ülker, Berat Bıyıklı, Osman Gönül, Şeyda Kazez ve Mücahit Garip.

 

YORUM EKLE