Türk Edebiyatı dergisinin 533. sayısı çıktı

Türk Edebiyatı dergisinin Mart 2018 tarihli 533. sayısı çıktı.

Türk Edebiyatı dergisinin 533. sayısı çıktı

Türk Edebiyatı dergisinin Mart 2018 tarihli 533. sayısı çıktı.

Mahmut Babacan’ın “Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Eserlerinde Antalya” başlıklı yazısıyla katkı sağladığı dergide bu yıl 80. yaşı Türk Edebiyatı Vakfı’nın öncülüğünde 28-30 Mart tarihlerinde İstanbul’da kutlanacak olan Azerbaycan’ın büyük romancısı Anar’la yapılan uzun bir söyleşi yer alıyor. Pervin Nuraliyeva ve İmdat Avşar’ın gerçekleştirdiği söyleşide, Anar, yazı hayatını, sanat anlayışını, hayat görüşünü ve hatıralarını anlatıyor.

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Tosun Bayrak hakkında Ersin Nazif Gürdoğan’ın “Tosun Bayrak New York’u Ayağa Kaldıran İsyan Sanatçısıdır”, Mustafa Özçelik’in “İstiklâl Marşı Üzerine Düşünmek”, Ömer Hakan Özalp’in “Aksa-yı Şarktan Aksa-yı Garba Mektuplar”, Talip Mert’in “Hamidiye Ticaret Mektebi”, Mehmet Samsakçı’nın “Avuntular’a Dair”, Aşkın Yıldız’ın “Psikopatolojik-Antropolojik Bakışlarla Fanon’dan Tarantino’ya Siyah-Beyaz Ayrımı” başlıklı yazıları da diğer çalışmalar arasında…

Deniz Özbeyli, Fatma Pekşen, Vagif Sultanlı ve Tuncay Günaydın’ın hikayeleriyle yer aldığı derginin şairleri ise Aykut Nasip Kelebek, Ahmet Şenol Alkılıç, Yasin Mortaş, Ferid Hüseyin, Bülend Tokgöz, Erol Yılmaz, İlhan Kurt, Serap Kadıoğlu, Nazım Payam, Yalçın Ülker ve Özcan Ünlü.

Yayın Tarihi: 02 Mart 2018 Cuma 14:42 Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 14:42
YORUM EKLE

banner19

banner36