Türk-Amerikan Sempozyumu başlıyor

Amerika'da yaşayan Müslümanların sorunlarının mercek altına alınacağı Türk Amerikan Sempozyumu 31 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Türk-Amerikan Sempozyumu başlıyor

ISNA 2012 bünyesi altında, Amerika`da yaşayan Müslüman Türklerin sorunlarını, Türkiye ve diğer Müslüman ülkelerin günümüzdeki gelişmelerden, birbirlerinden ve tarihlerinden neler öğrenebileceğinin ve siyasi ve ekonomik durumlarının mercek altına alınacağı Türk Amerikan Sempozyumu 31 Ağustos-3 Eylül 2012 tarihleri arasında Walter E. Washington Convention Center`da yapılacak.

Program şöyle:

Oturum 13J - Türkçe Sempozyumu III

2 Eylül Pazar 11:.30-01.00 PM

Türkçe Sempozyumu: Ekonomik Güç ve Çokuluslu Osmanlı Politikaları: Mevcut Worldwide Çözümleri arayışı Ekonomik Kriz 1. Doruk sırasında Osmanlı Devletinin ekonomik tarihi (demografi, ulaşım, vergi, üretilen mal ve hizmetlerin çeşitliliği) 2. Osmanlı devletinin faiz ve para politikaları. Zenginlik ve devlet ekonomik güç tekeli dağılımı Room 201 (İngilizce)

Konuşmacılar: Kemal Karpat, Abdurrahman AtcilModeratör: Kemal Özdemir

Oturum 12M-Türkçe Sempozyumu II

2 Eylül Pazar 02.30-04.00 PM

Türk Sempozyum: Amerika'da Türk Alimler Metodolojileri ile Toplum Hizmet.Perspektifler ve toplum hizmet üzerinde Türk bilginlerinden vizyonlar. Eğitim, Türk-Amerikalıların ekonomik büyümesindeki zorluklar ve Amerikan kültürünün yükselten umutları. Room 201 (İngilizce)

Konuşmacılar: Mehmet Demiroğlu, Yaşar Çolak, Mehmet Aktaş Moderatör: Murat Köse

Oturum 11M - Türkçe Sempozyumu

2 Eylül Pazar 04.30-06.00 PM

Türkçe Sempozyumu: Önde gelen faktörler Diseksiyon: Onun Lideri Receb Tayyip Erdoğan ile AK Parti Kural altında Türkiye'nin Başarımları. AK Parti'nin dış ve Orta Doğu politikaları. Ortadoğu'da yeni rejimler AK Parti'nin deneyimlerinden ne alabilir? Oda: 201(İngilizce)

Konuşmacılar: Erol Cebeci, Kılıç Kanat Moderatör: Süleyman Yıldırım

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2012, 00:05
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13