Turgut Cansever yâd edilecek

3 Mart Cumartesi günü, düşünce dünyamıza büyük katkılar sağlamış olan Turgut Cansever vefatının üçüncü yılında bir panelle yâd edilecek.

Turgut Cansever yâd edilecek

Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER), İlmi Etüdler Derneği (İLEM), 29 Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölümü şehir ve mimari üzerine yaptığı çalışmalarla düşünce dünyamıza büyük katkılar sağlamış olan Turgut Cansever'i vefatının üçüncü yılında bir panelle yâd ediyor. Akif Emre, Prof. Dr. Uğur Tanyeli, Prof. Dr. Tahsin Görgün ve Yrd. Doç. Dr. Murat Şentürk'ün sunumlarıyla katılacağı panel 3 Mart 2012 Cumartesi saat 18.00’de İslam Araştırmaları Merkezinde (İSAM) gerçekleştirilecek.

Turgut Cansever'in medeniyetimizin entelektüel, mimari, kültürel tarihinden beslenerek geliştirdiği düşüncelerin detaylı bir biçimde gündeme getirilmesi sadece şehir ve mimari konularında yaşanan açmazlara farklı bir bakış açısı sunalacak; Türk düşünce hayatına derinlikli bir biçimde katkıda bulunacak. Böylelikle İslam medeniyetinin yetiştirdiği büyük mimar ve düşünürlerden biri olan Turgut Cansever'in bir kez daha hatırlanması sağlanacak.

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2012, 21:02
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13