Turan Yazgan'ı öğrencileri yâd edecek

Kurduğu vakıf, yürüttüğü faaliyetler ve çalışmalarla Türk kültür ve sanat hayatını tanıtan, Turan Yazgan 27 Nisan Cumartesi günü yâd edilecek.

Turan Yazgan'ı öğrencileri yâd edecek

Kurduğu vakıf, yürüttüğü faaliyetler ve çalışmalarla Türk kültür ve sanat hayatını tanıtan, Türk dünyası ile ilişkilerimizi sağlamlaştıran ve binlerce öğrenciye burs ve eğitim olanakları hazırlayan Prof. Dr. Turan Yazgan “KOCAV Öğrenci Sempozyumu”  ile yâd edilecek.

KOCAV Turan Yazgan Öğrenci Sempozyumu, 27 Nisan 2013 Cumartesi günü saat 11'de başlayacak ve Kültür Ocağı Vakfı’nın Süleymaniye’deki merkezinde gerçekleştirilecek.

Sempozyum Prof. Dr. Turan Yazgan’ın hayat hikâyesinden oluşan sinevizyon gösterisi ile başlayacak. Açılış konuşmasını İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Muhsin Kadıoğlu’nun yapacağı sempozyumda Prof. Dr. Turan Yazgan altı başlık altında ele alınacak. Sempozyum eş zamanlı ikişer salonda sabah ve öğle oturumları şeklinde yapılacak. Toplam 22 tebliğin sunulacağı sempozyumun kapanış konuşmasını İÜ İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Delican yapacak.

Prof. Dr. Turan Yazgan’ı gözü gibi baktığı ve büyük Türk medeniyetini emanet ettiği gençler anlatacak.

Adres: Süleymaniye Mahallesi Ayşe Kadın Hamamı Sok. No:24 Süleymaniye-Fatih

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2013, 19:59
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13