TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı için geri sayım başladı

TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı, "Çocuk Medyasında İçerik Seçimi ve Ekran Süresi Yönetimi" temasıyla 28-29 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.

TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı için geri sayım başladı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumundan (TRT) yapılan açıklamada, Türkiye'nin çocuk odaklı tek medya konferansı olan "TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı"nın, sektörün ihtiyaçlarına katkı sağlamayı sürdürdüğü belirtildi. Açıklamada, medya kuruluşları, yayın birlikleri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının da aralarında olduğu çocuk medyası profesyonellerinin tecrübelerini ve projelerini paylaşarak, fikir alışverişi yapacakları vurgulandı.

Açılış konuşmasını TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in yapacağı konferans, "Çocuk Medyasında İçerik Seçimi ve Ekran Süresi Yönetimi" temasıyla  28-29 Kasım'da İstanbul'da olacak. 2 gün boyunca sunum ve panel oturumlarıyla eş zamanlı atölye çalışmaları şeklinde planlanan konferansa, Türkiye ve çeşitli ülkelerden alanlarında uzman konuşmacılar katılacak. Konferansta, tüm yönleriyle çocuğun medyayı algılaması, çocuk medyası okuryazarlığı, çocuk medyasında ekran ve içerik yönetimi araştırmaları, dijital çocuklara dijital ebeveynlik gibi konular ele alınacak.

Kaynak: TRT Haber

Yayın Tarihi: 21 Kasım 2018 Çarşamba 16:00
banner25
YORUM EKLE

banner26