TRT Radyoları 2019'a hazır

TRT Radyoları 2019 yılında da farklı, seçkin program ve eserlerle dinleyicileriyle buluşacak.

TRT Radyoları 2019'a hazır

TRT Radyoları 2019 yılına da yeniliklerle hazırlanıyor. Seçkin eserler ve programlar bu sene de dinleyicilerle buluşacak.  Yeni yayın dönemi öncesi TRT'nin radyo ailesi Antalya'da koordinasyon toplantısında buluştu. TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, TRT Radyoları'nın yıllardır yaptığı yayınlarla Türkiye'nin değişim ve dönüşüm sürecinde etkin rol oynadığını belirtti. TRT Radyoları'nın deneyimli yöneticileri ve kadrosu 2019 yılının program planlama ve koordinasyonu için Antalya'da bir araya geldi. 

Toplantıda konuşan TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, TRT'nin kamusal yayıncılık misyonuna dikkati çekerek, "Kamusal yayıncılık hassasiyeti. Yani ülkenin, ülke insanının genel menfaatini koruyacak, menfaatini sağlayacak, onu temin edecek amaç doğrultusunda yayınlar yapmak. Bu da sizi diğer yayıncılardan farklı kılıyor." dedi. 

TRT yayınlarıyla Türk müziğine de katkılar sunuyor. TRT Türkü ve TRT Nağme bunun en iyi örneklerinden birkaç tanesini oluşturuyor.  Durdu, "TRT Türkü ve TRT Nağme olmamış olsa Türk müziğinin özellikle musikide o nadide eserleri kendilerine bir mecra bulamayacak. Unutulup gidecek." dedi. TRT Radyo kanalları 2019’da da dinleyicilerine en seçkin eserleri ve programları sunmaya devam edecek.

Kaynak: TRT Haber

Yayın Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 14:05
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26