TRT Diyanet Çocuk'tan özgün içeriklerle 'Kalplere Yolculuk'

"Kalplere Yolculuk" temasıyla dini ve ahlaki değerleri çocuklara en doğru şekilde aktarmayı amaçlayan "TRT Diyanet Çocuk" kanalı 24 orijinal içeriği çocukların beğenisine sundu.

TRT Diyanet Çocuk'tan özgün içeriklerle 'Kalplere Yolculuk'

TRT Diyanet Çocuk'ta animasyon dizilerin içeriklerinde duanın öneminden, farz olan ibadetlere, hayvan sevgisinden, iyilik haberleri yapmaya çalışan kahramanlara, yemek tarifi verirken tasarruf, üretkenlik, sağlıklı beslenme, şükrü anlatan minik şefe, iyiliği dostluğu anlatan yapımlara kadar pek çok özel içerik çocukları bekliyor.

3-6 yaşa uygun içerikler

Özgün içerikler arasında 3-6 yaşa uygun "Mimikolar", "Sevimli Sabahlar", "Haylaz Notalar", "Kara Keçe" ve "Şef Lina" yer alıyor.

"Mimikolar"

"Sevimli Sabahlar"

"Haylaz Notalar"

"Şef Lina"

6-12 yaşa uygun içerikler

6-12 yaşa uygun içeriklerde ise "Hay Hak", "Cümbür Cemaat Kamptayız", "Meraklı Hafiye", "Ayrı Telden", "Aslan Parçası Cesur", "Galip Mülayim", "Kutup", "Heybeli Tiyatro", "Mina'nın Duası", "Mini Çeriler", "Temelden Öğreniyorum", "Dikkat Balonu", "Küçük Hafız Emin", "Fülfül Hac Yolunda", "Gezgin Çelebi", "Yumurcalı" ve "Geri Dön Çufi", "7 Kıtadan İyilik Habercileri" ve "Haklı Karınca" çizgi filmleri bulunuyor.

"Hay Hak"


 

"Cümbür Cemaat Kamptayız"

"Meraklı Hafiye"

"Aslan Parçası Cesur" 

"Galip Mülayim"

"Kutup"

"Heybeli Tiyatro"

"Mini Çeriler" 


"Temelden Öğreniyorum" 


"Dikkat Balonu" 


"Küçük Hafız Emin"

"Fülfül Hac Yolunda" 

"Gezgin Çelebi"

"7 Kıtadan İyilik Habercileri"

YORUM EKLE