TRT Çocuk'tan 15 Temmuz'a özel çizgi film: Ulu Çınarın Kuşları

Türkiye'nin en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk, birbirinden farklı ve özel içerikler üretiyor. Çocuklar, bu akşam yayınlanacak "Ulu Çınarın Kuşları" adlı çizgi film ile dayanışmanın gücüne şahit olacak.

TRT Çocuk'tan 15 Temmuz'a özel çizgi film: Ulu Çınarın Kuşları

Milyonlarca çocuğun ilk tercihi olan TRT Çocuk, "15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü" için "Ulu Çınarın Kuşları" adlı çizgi film projesi ile izleyici karşısına çıkıyor.

Çocuklarımızda vatan sevgisini, birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu pekiştirmeyi hedefleyen çizgi filmin konusu kısaca şöyle:

"Farklı kuş türlerinin bir arada mutlu bir şekilde yaşadığı ulu çınar, bu ağacı ele geçirmek isteyenlerin tehdidi altında. Bunun önündeki en büyük engel ise kuşların birlikteliği. Ağacı ele geçirmek isteyenler hırsları yüzünden, kendilerinin de yaşam alanı olan ağacı ateşe veriyor. Onlarla sonuna kadar mücadele eden ağaç sakinleri, canları pahasına da olsa ulu çınarı korur ve felaketten kurtarıyor."

15 Temmuz Derneği’nin katkıları ile hazırlanan çizgi filmin yönetmenliğini Orhan Bal üstlendi, hikayesini Figen Yaman Çoşar kaleme aldı.

Ulu Çınarın Kuşları, bu akşam saat 20.00’de TRT Çocuk ekranlarında izleyicisi ile buluşacak.

Kaynak: TRT Haber

Yayın Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı 05:00 Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 14:02
banner25
YORUM EKLE

banner26