Tiyatroda başka neler olmuş?!

Başbakan Erdoğan'ın kızına ve arkadaşına başörtülü olduğu için sözlü satşmada bulunma olayı nasıl gerçekleşti. Seyirci nasıl tepki verdi!

Tiyatroda başka neler olmuş?!

Geçen Cuma akşamı Ankara Devlet Tiyatrolarında sahnelenen "Genç Osman" adlı oyunda çıkan tatsızlıklar sonucu Sayın Başbakanımızın kızı Sümeyye hanım hakkında tamamen asılsız haberler çıkmıştır. Olayın aslı, şahit olan kişilerin izlenimiyle aşağıda anlatıldığı gibidir. 

Oyunu izleyen ve oyun bitmeden salonu terk eden bir izleyici, "oyunun başlamasıyla birlikte bir oyuncunun garip davranışlar sergilemeye başladığını, özellikle ön sırada oturan başörtülü iki seyirciyle sık sık göz temasına girdiğini daha sonra oyunu keserek, el hareketiyle, herkesin duyacağı biçimde “siz ne yapıyorsunuz” şeklinde çıkıştığını bunun üzerine bahse konu şahısların herhangi bir karşılık vermeksizin salondan ayrıldığını" belirtti.25527

Bir başka izleyici ise yıllardır Devlet Tiyatroları müdavimi olduğunu, ilk defa böyle bir olaya tanıklık ettiğini, bu saygısızlık karşısında diğer izleyiciler gibi salonu terk etmek zorunda kaldığını, yazılı şikayetini de Bakanlığa bildirdiğini kaydetti.

Oyun sırasında yaşanan gelişme sonrasında bir izleyici ayağa kalkarak “terbiyesizlik yapma” biçiminde oyuncuya tepki göstermesi sonrasında aralarında Polis Akademisi öğrencilerinin de bulunduğu izleyicilerin neredeyse tamamı benzer tepkilerle salonu terk etti.

Olayın ardından ön sırada oyunu izleyen kişilerin Sümeyye Erdoğan ve bir arkadaşı olduğu öğrenildi. Devlet Tiyatroları, izleyicilerin yaptığı sözlü ve yazılı şikayetler sonrasında bir açıklama yaparak bahse konu oyuncu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2011, 23:34
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
vita brevis
vita brevis - 8 yıl Önce

Bu tarz insanlar hala kılık kıyafeti yüzünden saçmalayacak kadar cahiller. 21. yy'ın kara cahilleri. Çok güzel oynuyorsunuz oyunlarınızı dünya sahnesinde. Ama perde arkasındakini unutmayın bir dahakine!!!

banner19

banner13