Tiyatro sorunu masaya yatırılıyor

Son zamanlarda kamuoyunda tartışmalara yol açan Şehir ve Devlet Tiyatroları ile ilgili gelişmeler, 26 Mayıs Cumartesi günü masaya yatırılıyor.

Tiyatro sorunu masaya yatırılıyor

Son zamanlarda kamuoyunda tartışmalara yol açan Şehir ve Devlet Tiyatroları ile ilgili gelişmeler, Kültür Konseyi ve ESKADER tarafından meseleye çok yönlü bir bakış getirmek amacıyla masaya yatırılıyor.

Kültür Konseyi ve Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER), bilindiği üzere kültür sanat hayatına değerli katkıları ile bilinen iki ayrı kuruluş. Bu iki dernek son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eden ve tiyatro camiamızı yakından ilgilendiren Şehir Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları ile ilgili olabilecek değişimleri ve mevcut durumu değerlendirmek üzere bir araya geldi. Bu işbirliği neticesinde “Tiyatro Konusunda Beyin Fırtınası” başlıklı bir panel düzenlendi. 26 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’ten itibaren Sarayburnu’ndaki Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşecek programa, konuşmacı olarak Alpay Ekler, Atsız Karaduman, Gürbüz Azak, Hami Çağdaş, Hilmi Zafer Şahin, Hüseyin Goncagül, Levent Tülek, Osman Doğan, Rauf Altıntak, Recep Arslan, Savaş Aykılıç, Süeda Çil, Turan Oflazoğlu, Üstün İnanç ve Yalçın Akçay katılıyorlar. Harun Yöndem’in yöneteceği programa ayrıca bazı tiyatro yönetmenleri, oyuncuları ve yazarları ile tiyatroseverler de dinleyici olarak iştirak edecek. Dinleyiciler de düşünceleriyle konuya katkıda bulunabilecekler.

 

Bünyamin Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 22:48
YORUM EKLE

banner19

banner13