Terör mağduru çocuklar!

24-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergiye tüm vicdan sahiplerini bekleniyor..

Terör mağduru çocuklar!

Özgür Açılım Platformu, Terörle Mücadele Kanunu mağduru çocuklar için şahitlik vazifesini yerine getirmeye hazırlanıyor! 24-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Çocukluktan Merkeze" isimli sergiye tüm vicdan sahiplerini bekliyoruz.

Özgür Açılım Platformu
(+)

Yer: Taksim Araştırma Hastanesi karşısı  Soğancı Sokak Açık Alan 1/A  Cihangir/Beyoğlu

Tarih: 24-31 Ekim 2010

Biz ne istiyoruz?

Mevcut sistem “müstakbel teröristler” üretme çabasında. Öfkenin, şiddetin ve zulmün bizzat resmi ideoloji tarafından yaratıldığı bir ortamda, çocukların şiddet eğilimleri sebebiyle de olsa böylesine adaletsiz bir yargılama biçimine maruz kalmaları asla kabul edilemez.

Özgür Açılım Platformu olarak yapmak istediğimiz şey, “vicdan sahibi şahitler” olarak adaletin şahitliğini yerine getirmek ve perdelenen, sansürlenen ve gözlerden kaçırılan bu zulmü tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermektir. Bunu da çocukların diliyle yapacağız. Politikacıların, entelektüellerin, gazetecilerin, örgüt liderlerinin, askerlerin, yargıçların ve bilumum “büyük” adamların konuşup durduğu kocaman kocaman kelime ve kavramlarla değil.

Sergi, toplumsal/vicdani şahitliğe giden yolda ufak bir adım bizler için.

Ötelenen/ötekileştirilen “masumiyetimiz”in, yani çocuklarımızın elinden tutmak istiyoruz. “Taş atan çocuklar” ın safında, “taşlaşmış kalpler” in karşısına çıkacağız böylelikle. Anlatacak, anlatacak ve anlatacağız. Anlayacağınız, çocukların sesine eklenirken, doğudan gelen sesi batıda çoğaltırken, huzurlu yataklarınızda sizi biraz rahatsız etmiş olacağız.

Fotoğraf, karikatür, belgesel ve mektuplar bu yolda adımlarımızı kolaylaştıracak ufak işaretler olacak. Varmak istediğimiz nokta ise Adalet!

Şimdi haykırıyoruz vahyin sesiyle, insanlığın vicdanına:

“Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun!” Rehber Kur'an/maide-8

Özgür Açılım Platformu; Özgürlük için Adalet! www.ozguracilim.net

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2010, 13:19
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26