Temrin'in eylül sayısı çıktı

Temrin aylık edebiyat ve düşünce dergisi getirdikleri ile eylülü anımsatıyor bu sayısında.

Temrin'in eylül sayısı çıktı

Eylülün diğer aylara nispeten götürdüklerinden çok getirdikleri meşhurdur. Temrin aylık edebiyat ve düşünce dergisi de getirdikleri ile eylülü anımsatıyor bu sayısında.

Geçen sayısında temmuz ve ağustosu birleştirerek çıkaran dergi bu ay 53. sayısı ile raflarda. Getirdiği yeni şeylere şöyle bir göz atınca da ilk olarak karşımıza dergiye geçen sayı eklenen “göz ağrısı” bölümünde Ali Berkay’ı görüyoruz “muhabbet düşmesi” şiiri ile.

Dergideki diğer şiirler ise şöyle; uzun zamandır okuyamadığımız derginin de ayrıca editörü olan Elif Nuray’dan “taş meseli”, Hasan Bozdaş’dan geçmişten günümüze remzlendirdiği bir dil ile “ebabil’e mektuplar”, Hakan Aktar’dan “seviyordum sizi saat 8-9 arası umutsuz”, Fatih Yavuz Çiçek’den “ihtimal”, ayrıca bir de nesri bulunan Nergihan Yeşilyurt’dan “kefen ipliği”, İngiliz şair Samuel Taylor Coleridge’den Ertuğrul Rast’ın çevirisi ile “what if you slept” ve Mustafa Özçelik’den “saat”.

Dergideki nesir örnekleri ise; gündemdeki ve dillerdeki Leyla ile Mecnun dizisi hakkında Kemal Çelik’in kaleme aldığı “Leyla ile Mecnun’a Bir Güzelleme”, kapak konusu olan Vefa Taşdelen’den “Yeni Teknolojilerin Çocuk Edebiyatı Üzerindeki Etkileri”, Şeref Yılmaz’ın Yahya Kemal ile başlayıp divan şairlerine doğru gidip geldiği yazısı “Kent Kimliği Ve Sanatçı”, Ayten Çalış Yağmur’dan “Ayşa Şasa Bana Ne Diyor?”, Nergihan Yeşilyurt’dan “Her Şeyin İsmi”, Fatma Atıcı’dan “Yolculuk”, Esra Nur Turan’dan “Darağacında Sözcükler”, Senem Gezeroğlu’ndan Virginia Woolf’tan alıntılarla anlattığı “Yazarlık Dersleri”, Sadık Yalsızuçanlar’dan “Pamuk” adlı bir öykü, Tugay Kaban’dan “Hicretmar”, Berat Demirci’den ise yepyeni bir deneme “İğne ile Yazı Yazmak”.

Derginin Seyr-i Fuad bölümünü ise bu sayıda Bab’Azîz adlı film ile ilgili notlarla Sümeyye Şeker hazırlamış. Her zamanki gibi 60 sayfa çıkan Temrin aylık edebiyat ve düşünce dergisi bayilerde okuyucusunu bekliyor.

 

Hatip Kışoğlu haber verdi

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2012, 22:26
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13