Temmuz dergisinin 9. sayısı çıktı

Temmuz dergisinin Nisan 2017 tarihli 9. sayısı çıktı.

Temmuz dergisinin 9. sayısı çıktı

Temmuz dergisinin Nisan 2017 tarihli 9. sayısı çıktı.

Müslüman coğrafyanın birliğine, kardeşliğine dikkat çeken canlı bir kapak tasarımına sahip derginin sunuş yazısı da “Bir Temmuz Süvarisidir Umut” başlığını taşıyor. Arka kapakta ise “Renk renk nakış nakıştır, birdir ocağımız / Yankılanır aynı gök altında avazımız” ifadesi yer alıyor.

Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle açılan derginin bu sayıdaki şairleri Mustafa Yılmaz, Adem Turan, Mehmet Aycı, Adem Yazıcı, Emre Miyasoğlu, Ahmet Laçin, Berat Bıyıklı, Şeyma Kitapçı, Ayşe Çelikkaya, M. Akif Şahin, Erol Yılmaz ve Tunay Özer.

Temmuz’un yeni sayısında öyküler de ağırlıklı bir yer tutuyor. Ayşegül Genç, Serkan Akın, Sadık Koç, Ahmet Mansur Tural ve Selma Aksoy Türköz bu sayıya öyküleriyle katkıda bulunan isimler.

Abdullah Harmancı, Erdoğan Aydoğan, Muhammed Enes Kala, Hale Beyza ve Mehmet Mortaş, Nisan sayısında denemeleriyle dergide yer alıyor.

Ali Emre’nin, edebiyata da sokularak İzzeddin Kassam’ın hayatını ve mücadelesini; Murat Koç’un, Yaşar Kemal’in büyülü gerçekçiliğini ve destansı anlatısını; Secaattin Tural’ın, Matmazel Noraliya’nın Koltuğu romanındaki fantastik özellikleri, İsmail Süphandağı’nın şiir ve öte ilişkisini ele alan yazıları derginin Nisan sayısında okura sunulmuş.

Hüseyin Cömert’in, Akif Hasan Kaya’nın öykücülüğünü ele aldığı yazısı ve Şakir Kurtulmuş’un, Sezai Karakoç merkezli günlükleri de bu sayıda yer verilen metinlerden.

Temmuz dergisi, bu ay, şair ve yazar İbrahim Tenekeci ile yapılan bir söyleşiyi sayfalarına taşımış: “Namuslu Bir İnsan Olmak, Edebiyatın Üstündedir.”

 

www.temmuzdergisi.com

temmuzdergisi @ gmail.com

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 16:10
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13