banner17

Temmuz dergisinin 8. sayısı çıktı

Temmuz dergisinin Mart 2017 tarihli 8. sayısı çıktı.

Temmuz dergisinin 8. sayısı çıktı

Aylık edebiyat, sanat ve fikriyat dergisi Temmuz’un Mart 2017 tarihli 8. sayısı çıktı.

Temmuz’un Mart sayısı 88 sayfa. Bahara ve merhamete dikkat çeken canlı bir kapak tasarımına sahip derginin sunuş yazısı da “Kalbi Nasıl Taşıdığın da Önemli Elbette Ne Taşıdığın da Kalbinde” başlığını taşıyor. Arka kapakta ise “Bahar devrimcidir, çocuklar merhametli.” ifadesi yer alıyor.

Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle açılan derginin bu sayıdaki şairleri Ali Emre, Mehmet Aycı, Emre Miyasoğlu, Mehmet Gemci, Ercan Ata, İsmail Söylemez, Mustafa Karasoy,  Erol Yılmaz, Mehmet Doruk Kandemir, Tunay Özer, Hüseyin Gök, Hayrullah Gürdağ, H. Samet Koparan, Abdurrahman Çeliker ve Yasin Asma.

Temmuz’un yeni sayısına Suavi Kemal Yazgıç, Hasan Harmancı, Sadık Koç, Hale Beyza ve Aysun Bahar Asar öyküleriyle katkıda bulunan isimler.

Büşra Yurtseven, Şiir Çiziyorum köşesindeki çalışmasıyla Mart sayısında yer alıyor.

Ali Emre’nin, şiirin oluşumunu ve günümüz şiirini; Murat Koç’un, Orhan Kemal’in köy romancılığındaki yerini;  İsmail Süphandağı’nın, çocuk edebiyatı metinlerindeki nitelik sorununu ele aldığı yazılarının yanısıra, Muhammed Enes Kala’nın dille ilgili denemesi, Şakir Kurtulmuş’un Cahit Zarifoğlu merkezli günlükleri de der ginin bu sayısında yer verilen eserlerden.

Dergide ayrıca Serkan Akın, Samer Yazbek; Erdoğan Aydoğan, Ali Karaçalı; M. Dilek Erdem, Selvigül Kandoğmuş Şahin imzalı kitaplar hakkında yazmışlar. Edebiyata dair farklı ayrıntılara yer verilen Resimli Edebiyat Tarihi de bu sayıdaki yerini alıyor. Son sayfada Necmettin Asma’nın bir çizimi var.

Temmuz dergisi, bu ay, Hüseyin Su ile yapılan bir söyleşiyi sayfalarına taşıyor. Akif Hasan Kaya’nın sorularıyla zenginleşen söyleşi, “Gerçek Edebiyat, Devrimci Coşkuyu ve Bilinci İçerir.” başlığını taşıyor.

 

www.temmuzdergisi.com

temmuzdergisi @ gmail.com

Abonelik: temmuzdergisi.com/abonelik/

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 10:44
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20