Temmuz Dergisinin 22. Sayısı Çıktı

Aylık edebiyat, sanat, fikriyat dergisi Temmuz’un Mayıs 2018 tarihli 22. sayısı çıktı.

Temmuz Dergisinin 22. Sayısı Çıktı

Aylık edebiyat, sanat, fikriyat dergisi Temmuz’un Mayıs 2018 tarihli 22. sayısı çıktı.

Üstad Hasan Aycın’ın bir çizgisi ile sayfalarını aralayan Mayıs sayısında şiirleri yer alan şairler: Ahmet Can Altıok, Ümit Çiçekli, Nurettin Durman, Mehmet Gemci, Tunay Özer, Ahmet Tepe, Aylin Ateş, Emre Söylemez, Mehmet Akif Öztürk, Arif Mete, Mehmet Âkif Şahin, Umut Cemal, Ahmet Laçin, Hilal Şafak, Ayşe Yıldız, Erol Yılmaz, Ayşe Çelikkaya.

Mayıs sayısında Nesrin Aksoy, Mehmet Mortaş, Sadullah Taşçı, Tanju Kildiş, Sait Altın ve Egemen Doğan da öyküleri yayınlanan isimler…

Ferhat Çiftçi, “Metin Önal Mengüşoğlu’nun Kaleminden Sezai Karakoç”; Mustafa Bostan, “Peyami Safa’nın “Canan Romanında I. Dünya Savaşı Akisleri”; Mehmet Akif Öztürk, “Para Varsa Huzur Var mıdır Ya Da Bir Ailenin Parayla İmtihanı”; Adem Yazıcı “Ahrep: İnsanın Kendine Yürümesi” başlıklı kitap değerlendirmeleriyle dergide yer alırken, Büşra Ceyran da Hanifi Özcan imzalı Epistemolojik Açıdan İman isimli kitabı değerlendiriyor.

Yavuz Balı, Sezai Karakoç’un edebi tutumunun zeminini belirleyen İslami duyarlılığı “Ama Biz Müslümanız!” başlıklı yazısında işlerken, Serkan Akın ise “Kendini İhbar Edenler” isimli denemesinde insanın kendi iç dünyasında yaşadığı buhrana ayna tutuyor.

Mustafa Yılmaz, Mayıs sayısında bir Ali Şeriati portresiyle yer alırken, Mustafa Özel de Bahattin Yıldız’a dair bir yazı akleem almış. Kemal Kurak, “Kapıldım Gidiyorum Bahtımın Rüzgârına” isimli yazısında Kurak, tutkulu bir gidemeyişin hikâyesini resmediyor. Derginin son sayfasında, Necmettin Asma’nın İbn-i Sina portresi yer alıyor.

Bu sayıda Yunus Meşe, kendisiyle yapılan söyleşide Hüseyin Cömert’in sorularına cevap vermiş: “Arayışı Bırakan Yazar Zamana Yenilir”

 

www.temmuzdergisi.com

temmuzdergisi @ gmail.com

Yayın Tarihi: 05 Mayıs 2018 Cumartesi 12:33 Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 12:33
YORUM EKLE

banner19

banner36