Temmuz dergisinin 17. sayısı çıktı

Temmuz dergisinin Aralık 2017 tarihli 17. sayısı çıktı.

Temmuz dergisinin 17. sayısı çıktı

Aylık edebiyat, sanat, fikriyat dergisi Temmuz’un Aralık 2017  tarihli 17. sayısı çıktı. “Yoksullaşan Hayata Karşı Ses Vermek” başlığıyla yayınlanan sunuş yazısı Temmuz’un edebiyat, sanat ve fikriyata dair temel ilkelerini kalınca vurgularla hatırlatıyor.

Üstad Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle okuyucuyu selamlayan Temmuz’un Aralık sayısında şiirleriyle Nurettin Durman, Mehmet Gemci, Mehmet Âkif Öztürk, Yağız Gönüler, Nilüfer Zontul Aktaş, Necati Atilla Soykan, Tunay Özer, M. Akif Şahin, İmdat Akkoyun, Osman Sevim, Ahmet Can Altıok, Ahmet Tepe, Yunus Çolakoğlu yer alıyor.

17. sayının öykücüleri ise Erdoğan Aydoğan, Bünyamin Sevim, Ayşe Sena Er, Aysun Bahar Asar, Kenan Yusuf, Davut Güner, Sadullah Taşçı, Sait Altın, Şener İşleyen, Tanju Kildiş.

Ali Emre, Sezai Karakoç’un 50. yılını dolduran “Hızırla Kırk Saat” isimli şiirini/eserini birçok yönden ele alıp değerlendiriyor. “12 Mart Romanları” başlığı taşıyan yazısında Murat Koç, hem dönemin siyasal panoramasını yansıtmaya çalışıyor hem de darbe sürecini ve sonrasını konu alan 12 Mart romanlarını masaya yatırıyor. “Hediyelik Eşya” başlığı taşıyan yazıda Serkan Akın, okuru, Selçuk’un tarihi mekânlarını birlikte gezmeye davet ediyor. Kemal Kurak da  “Yalnız Olmanın Neresi Güzel?” başlıklı yazısında bir Bursa gezisi sırasında tanık olduğu yalın yalnızlığın peşine düşüyor. Bu sayıda Temmuz’a deneme türünde yazılarına yer verilen yazarlar ise; Sinan Ön, Muhammed Enes Kala ve Mehmet Mortaş.

Mustafa Yılmaz, “Bir Hayale Uyanmak ya da Zihinsel Yeniden İnşa İçin Mukaddem” başlığı taşıyan yazısında, geçtiğimiz günlerde yayımlanan “İslam Düşünce Atlası” isimli eseri tanıtıyor. Metin Acıpayam, “Çocuk Edebiyatı Kuram Yazıları”nı çocuk eğitiminde matematiğin etkin rolünü sorgulayarak devam ettirirken; Erkam Kuşçu, Japon sinemasına damgasını vuran ve dünya sinemasında saygın bir yere sahip olan Yasujirō Ozu’yu tanıtan bir yazıya imza atıyor.

Temmuz dergisinin Aralık sayısında, Selvigül Kandoğmuş Şahin, Ercan Ata ile yazma serüvenine değinen bir röportaj gerçekleştirmiş.

Yayın Tarihi: 04 Aralık 2017 Pazartesi 15:18 Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 17:34
YORUM EKLE

banner19

banner36