Temmuz dergisinin 16. sayısı çıktı

Aylık edebiyat, sanat, fikriyat dergisi Temmuz’un Kasım 2017 tarihli 16. sayısı çıktı.

Temmuz dergisinin 16. sayısı çıktı

Aylık edebiyat, sanat, fikriyat dergisi Temmuz’un Kasım 2017 tarihli 16. sayısı çıktı.

Temmuz dergisinin Kasım sayısında Banu Kaba’nın Selvigül K. Şahin ile ‘bağımlılık ve gençlik üzerine’ yaptığı röportaj çok önemli bir sosyal meseleyi gündeme taşıyor.

‘Yüzümün Rengini Geri Verin Bana’ başlığını taşıyan sunuş yazısı ve üstad Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle sayfalarını aralayan dergiye bu ay şiirleriyle katkı sağlayan Temmuz şairleri; Adem Yazıcı, Harun Kaya, Ahmet Laçin, Ahmet Tepe, İsmail Söylemez, Erol Yılmaz, Ahmet Kerim Artuk, M. Akif Şahin, Mehmet Gemci, Muhammed Enes Kala, M. Furkan Gökçe, Osman Hasdemir.

Temmuz’da bu ayki öykücüler ise Eminenur İskender, Abdullah Yıldırım, Ayşe Sena Er, Aysun Bahar Asar, Seçil Korun, Davut Güner, Kevser Evsen, Ahmet Maruf Demir.

Dergide bu ay iki yazıyla yer alıyor Mustafa Yılmaz: “Topuk Kemiğim Gökdelenlerin Sırtında ve Kirim Taç Mücevherlerin Pırıltısında” ve “Materyalizme Karşı Yalın Kılıç Bir Fedai: Filibeli Ahmet Hilmi”

Erdoğan Aydoğan “Graffiti/Kabahatin Tümü” isimli yazısında okuru ünlü öykücü Cortazar’la buluştururken Serkan Akın, Mustafa Uçurum, Sinan Ön, Dilek Erdem, Mehmet Mortaş ve Sümeyra Sıddık ise bu sayıda denemeleriyle yer alan yazarlar.

Mustafa Bostan, şairin mahlasla ilişkisini Zarifoğlu üzerinden ele alıyor “Zarifoğlu’nun Mahlaslı Şiirleri Üzerine Bir Tespit” başlıklı yazısında. Yavuz Balı yakın zaman önce vefat eden kıymetli ilim adamı Orhan Okay hocayı anlatıyor ve ölümünün ardından edebiyat dergilerinin Orhan hoca hakkında yazdıklarını derliyor .

Temmuz’un Kasım sayısında Ali Emre, Afganistanlı yazar Halid Hüseyni’nin üçüncü romanı olan “Ve Dağlar Yankılandı” kitabını yazarın ilginç hayat hikâyesini merkeze alarak irdeliyor. M. Âkif Öztürk, Modern Çin Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Yu Hua’nın “Yedinci Gün” adlı eserini “Arafta Yedi Gün ve Modern Çin’in İç Yüzü: Ölüm ve Hayat” başlıklı yazıda tahlil ediyor. Hüseyin Cömert ise Ali Işık’ın ikinci öykü kitabı “Beni Hikâyeden Çıkart” isimli eseri içindeki öykülerin bir kısmına değinerek tanıtıyor. Ali Emre’nin ses getiren romanı ile ilgili değerlendirme yazılarına bu ay İlker Yıldız “Nureddin Zengi Romanından Yansıyanlar” başlıklı yazısıyla bir katkı sunuyor.

Necmettin Asma’nın çizgi sayfasının bu ayki konuğu, Üstad Raşid Gannuşi.

 

www.temmuzdergisi.com

temmuzdergisi @ gmail.com

 

Yayın Tarihi: 01 Kasım 2017 Çarşamba 16:34 Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 16:34
YORUM EKLE

banner19

banner36