Temmuz dergisinin 15. sayısı çıktı

Temmuz dergisinin Ekim 2017 tarihli 15. sayısı çıktı.

Temmuz dergisinin 15. sayısı çıktı

Temmuz dergisinin Ekim 2017 tarihli 15. sayısı çıktı. Aylık edebiyat, sanat ve fikriyat dergisi Temmuz’un bu sayısı 80 sayfa.

Sunuş yazısı “Gölge Bir İnsan Olmamak İçin!” başlığını taşıyan Ekim sayısı, alışıldığı üzere üstad Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle kapağını aralıyor. Şiir, deneme, öykü, inceleme türlerinde çok sayıda eserin yer aldığı Ekim sayısının ilk sözlerini Mustafa Yılmaz, Arakan için söylüyor.

Ekim sayısına şiirleriyle katkı veren şairler; Davut Güner, Emre Miyasoğlu, M. Akif Şahin, Adem Yazıcı, Ahmet Can Altıok, Necati Atilla Soykan, Yağız Gönüler, Nilüfer Zontul Aktaş, Abdullah Harmancı, Yunus Çolakoğlu, Yavuz Balı, Sumeyra Sıddık, Ümit Çiçekli, Muhammed Enes Kala, Osman Sevim ve Melike Topçu.

Ekim sayısında öyküler de önemli yer tutuyor. Bu sayıya öyküleriyle katkı sunan isimler; Erdoğan Aydoğan, Aysun Bahar Asar, Ayşe Sena Er ve Sadullah Taşçı.

Ercan Ata kaybetmek temalı yazısı, Mehmet Mortaş ‘Külü Olmayan Hüzün’ başlıklı denemesi ve Adem Özköse’nin ‘Kalbini Kaybetme’ başlıklı sözü ve eylemi diriltmeye çağıran yazısıyla dergide yer alırken Ferhat Çiftçi bu sayıda Temmuz Kitap’tan çıkan Ali Emre imzalı ‘Nurettin Zengi’ romanını inceliyor.

Sinan Ön’ün ‘Modern Dünyanın Büyücüleri’ isimli denemesi, Mustafa Özel’in ‘Bir Kültür Aracı: Dergi’ başlıklı araştırması, Kemal Kurak’ın ‘Yıllar Geçse de’ adlı anı türündeki yazısı ve Şakir Kurtulmuş’un ‘Günlerin İzi’ serisinin devamı olan mektubu, Serkan Akın’ın Filistinli şair Mahmud Derviş’in eserlerini ve hayatını incelediği yazısı ve Ali Emre’nin Cemil Meriç’in şiirle irtibatını araştırdığı incelemesi, Erkam Kuşçu’nun “The Promise” isimli sinema filmi kritiği, M. Âkif Öztürk’ün Tadeusz Borowski’nin ‘Taşlaşan Dünya’ isimli kitabına dair incelemesi, Kenan Yusuf’un Necip Tosun’un ‘Küller ve Uçurumlar’ isimli öykü kitabı değerlendirmesi dergide yer alan diğer çalışmalar.

Hatice Ebrar Akbulut Temmuz’a yaşamdan bir kareyle fotoğraf alanında katkı sunarken, Necmettin Asma Mısır’da cuntanın zindanlarında hayatını kaybeden şehidlerin hocası Mürşid Muhammed Mehdi Akif’in bir portresini çizmiş.

Temmuz dergisi, bu ay, Murat Kurt ile fotoğrafçılığa dair yapılan bir söyleşiyi sayfalarına taşıyor. 

 

www.temmuzdergisi.com

temmuzdergisi @ gmail.com

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 13:54
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26