Temmuz dergisinin 13. sayısı çıktı

Temmuz dergisinin Ağustos 2017 tarihli 13. sayısı çıktı.

Temmuz dergisinin 13. sayısı çıktı

Temmuz dergisinin Ağustos 2017 tarihli 13. sayısı, Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı selamlayarak buluşuyor okuyucusuyla.

Usta çizer Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle açılan Temmuz’un Ağustos sayısı 72 sayfa. Derginin bu ayki şairleri; Ahmet Laçin, Mustafa Yılmaz, İsmail Söylemez, Necati Atilla Soykan, Emre Miyasoğlu, Tuncay Yerlikaya, M. Akif Şahin, Erdoğan Aydoğan, Yunus Çolakoğlu, Muhammed Enes Kala, İmdat Akkoyun.

Eminenur İskender, Erdoğan Aydoğan, Kevser Evsen, Abdullah Yıldırım ve Recep Şükrü Güngör hikâyeleriyle bu sayıda yer almaktalar.

Ferhat Çiftçi Bosna’nın bilgesi Aliya’yı doğru anlamak için onun eserlerini ve yaşamını bilinenden farklı bir perspektifle okumaya davet ediyor yazısında. Ölüm ve yaşam arasındaki bütünlüğün uzağına düşmekle ortaya çıkan “yabancılaşma”ya değinen Serkan Akın’ın denemesi ve Mustafa Özel’in Pierre Loti’nin ‘Kudüs’ isimli kitabını değerlendirdiği yazısının yanısıra Mehmet Mortaş ve Sadullah Taşçı da farklı açılardan hayatı ve insanı ele alan denrmeleriyle dergide yer alıyor.

Metin Acıpayam, Güven Adıgüzel, Arda Arel, Hüseyn Cömert, Büşra Ceyran, Mehmet Âkif Öztürk, Kenan Yusuf de Erkam Kuşçu inceleme, değini ve makaleleriyle dergide yer alan diğer isimler.

Necmettin Asma da derginin son sayfasından Kudüs’e çizgisiyle merhaba diyor.

Bu ayki sayıda ‘Temmuz Türküsü’ albümü vesilesiyle sanatçı Mehmet Ali Aslan’la yapılan bir röportaj da yer almakta. Aslan ile Mustafa Yılmaz konuşmuş.

 

Yayın Tarihi: 03 Ağustos 2017 Perşembe 14:31 Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 14:31
banner25
YORUM EKLE

banner26